За 2017 рік українці встигли витратити більше грошей, ніж заробити. Незважаючи на це, реальні доходи населення у 2017 році збільшилися.
Про це свідчать дані Державної служби статистики.
У 2017 році доходи населення збільшилися на 24,4% порівняно з 2016 роком і склали 2 475,826 млрд гривень.
Пропорційно зросли й видатки, вони становили 2 544,806 млрд гривень.
Загальне збільшення доходів у першу чергу відбулося завдяки збільшенню оплати праці на 31,1%. Вплинуло також зростання соціальної допомоги й інших поточних і капітальних трансфертів на 24,6%, а також зростання прибутку і змішаного доходу – на 14,7%.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
"У 2017 році номінальні доходи населення порівняно з попереднім роком зросли на 24,4%. Наявний дохід, який населення могло витрачати на купівлю товарів та послуг, зріс на 21,3%, а реальний наявний, визначений з урахуванням цінового фактору зріс на 6%", — йдеться у повідомленні Держстату.
А от заощадження зменшилися на 69 млрд грн.
Уряд планує контролювати витрати та доходи українців
Так, законопроект впроваджує процедури самостійної сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску громадянами, в той же час він знижує ставки податків і змінює бюджетну спрямованість ПДФО.
Згідно з документом, ПДФО повинен надходити виключно до бюджету територіальної громади, в який живе громадянин. Перенаправлення всього ПДФО до місцевих бюджетів здатне, на думку авторів, зміцнити фінансову базу місцевого самоврядування. На думку авторів законопроекту, самостійна сплата громадянами ЄСВ і прибуткового податку більше змотивує займатися контролем витрачання бюджетних коштів. Автори законопроекту також пропонують гнучку процедуру переходу на самостійну сплату ПДФО та ЄСВ платником податків: якщо платник податків з тих чи інших причин не зможе на перших порах самостійно адмініструвати сплату податків, він зможе доручити ці турботи свого роботодавця.
У проекті пропонується знизити фіскальне навантаження ПДФО + ЄСВ до 25% (10% ПДФО і 15% ЄСВ). За задумом авторів документа, це рішення повинно сприяти виведенню доходів фізосіб з "тіні". Законопроект також пропонує зняти обмеження розміру бази для сплати ЄСВ, що може позитивно позначитися на поповненні Пенсійного фонду.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, коли вирішиться питання за субсидіями.