Президент Росії Володимир Путін запустив запасний план дій в спробах утримати Україну.

Відповідну думку висловив український історик Ярослав Грицак в інтерв'ю "Обозреватель".

"Путін програв перший тур у війні з Україною. Але він не збирається здаватися. Його розрахунок полягає в тому, щоб ослабити Україну, знизити рейтинги довіри до української влади, роздрібнити суспільство - щоб поховати шанси на нову, реформовану Україну. Поки цей план працює. Проте війна триває, і на цьому турі вона не скінчиться. Ця війна надовго, і головне виграти всі битви, головне – виграти війну", – заявив Грицак.

Він зазначив, що після Революції гідності і агресії Кремля на сході України все ж вдалося зберегти країну й утримати орієнтир на Захід. Адже ці два пункти були під загрозою зриву у 2013 і 2014 роках. Спочатку екс-президент-утікач Віктор Янукович відмовився підписати угоду про Асоціацію. Це спровокувало в кінцевому підсумку Євромайдан. Пізніше, над Україною висіла загроза так званої "російської весни".

"Обидві були частиною плану Кремля. Путін вважав, що курс України на Європу представляє загрозу стратегічним інтересам Росії, і якщо Україна таки зважиться йти на Захід, то має бути за це покарана розділом по лінії "Харків - Одеса". Тоді під контролем Росії було б індустріальне серце України і все чорноморське узбережжя", – зазначив історик.

Популярні новини зараз

Нафтогаз почав нараховувати борги українцям, у яких електричне опалення: "Це що, жарт якийсь?"

Юрист зізнався, чи можна не піти у військкомат, якщо отримав повістку: "Необхідно..."

Ніколи не зможуть "грати на 2 фронти": жіночі імена, володарки яких не підуть на зраду

Чому яйця не варто зберігати в холодильнику: прості причини, про які ніхто не знав

Показати ще

На його думку, плани Путіна провалилися, в чому і є заслуга українців. Він вважає, що втрата Криму і Донбасу є ранами, які будуть кровоточити ще довго. Незважаючи на це, головний посягатель на цілісність нашої країни все одно програв.


Відео: Ярослав Грицак - "Ми є частиною Заходу"


Як повідомляв портал "Знай.uа", британський журналіст і політолог Едвард Лукас також заявив, що Путін змінив тактику через провал на Донбасі. Адже, так звану "Новоросію" йому не вдалося створити. Тепер Кремль намагається використати свої резерви в самому Києві.