Віктор Янукович навіть після втечі продовжує вибивати гроші з українців.

Янукович вимагав майже 200 000 фунтів виплат йому і його родині, в якості компенсації судових витрат.

Про це повідомляє PolitekA.

193 тисяч 207 фунтів і 50 пенсів: такий рахунок виставили українським платникам податків Віктор Федорович Янукович, його старший син Олександр і його вдова загиблого молодшого сина Віктора.

Український екс-президент і його родина зазнали ці додаткові витрати через втручання України в 2014 році у судовий процес за позовами проти Януковичів Ради ЄС в суді Європейського Союзу. Мова йде про оскарження першої хвилі санкцій ЄС, введеної до березня 2014 проти Віктора Януковича і його оточення за розкрадання державних коштів.

Популярні новини зараз

Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК

Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці

За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження

Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз

Показати ще

У вересні 2014 року міністерство юстиції спочатку подало в Суд ЄС заявку, щоб разом із Польщею Україна виступала в суді стороною процесу — в підтримку позиції Ради ЄС у суперечці з Януковичем. Що дивно, вже в грудні того ж року Київ раптом відкликав свою заявку і вийшов з процесу.

За ці кілька місяців у британських захисників Януковичів — адвокатів лондонської юридичної фірми Joseph Hage Aaronson — через українську заявку з'явилася "додаткова робота". Рахунок її Януковичі виставили Україні.

Рахунки за оплату юридичних витрат сторін процесу завжди є таємницею. Гонорари лондонських адвокатів сім'ї українського екс-президента, який ховається від українських правоохоронних органів в Росії, вдалося з'ясувати завдяки документам, доступним в базі даних рішень Суду ЄС. Вони вразили всіх.

Відомо, що провідним фахівцям лондонської юридичної фірми Joseph Hage Aaronson Віктор Янукович виплачує до 1500 фунтів на годину. Том Бізлі є главою команди юристів. Серед найвідоміших клієнтів якого в минулому був російський олігарх Олег Дерипаска.

Адвокатам вдалося домогтися свого: вимоги Януковичів у минулому році суд Люксембургу визнав правомірними. Згодом судді відхилили апеляцію України. Отже, з українського бюджету екс-президенту та його родині на початку цього року мають бути компенсовані витрати на лондонських адвокатів.

Але, апетити лондонських юристів судді визнали надмірними і вирішили, що Україна повинна компенсувати витрати Януковичам в розрахунку 250 фунтів на годину адвокатської роботи.

Крім того, замість майже 70 годин роботи адвокатів та їх помічників судді визнали більш правдоподібною цифру в 10:00 роботи плюс 4:00 на організаційні витрати. Таким чином, Суд ЄС постановив виплатити Віктору Януковичу, його синові та невістці по 3500 фунтів компенсації.

Як відомо, суд у Люксембурзі вирішив, що Україна повинна Януковичу 10500 євро, а також відсотки за період судової тяганини.

Українці змогли на власні очі побачити розкіш маєтку Януковича "Межигір'я", відразу після втечі екс-президента в Росію.

У морі витрат Януковича, виплати України стали лише краплею. Понад 193 000 фунтів на трьох, як зазначили самі адвокати в представлених суду розрахунках, це орієнтовно третина загальних витрат на юридичний захист за позовом проти санкцій, введених у 2014 році.

Таким чином, Янукович за рік витратив на адвокатів із Лондона близько 580 000 фунтів. Щорічно санкції ЄС подовжуються окремим рішенням Ради ЄС, яке Януковичі оскаржують в суді. Якщо відштовхуватися від розрахунків, поданих адвокатами по 2014 рік, то за чотири роки судової тяганини колишній власник "Межигір'я" і його сім'я могли витратити на юридичний захист у справі санкцій понад 2,3 мільйона фунтів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", нардепи об'єдналися, щоб притягнути до відповідальності скандальних суддів часів Януковича.