В ході робіт по демонтажу післяаварійного легкої покрівлі машинного залу блоку №4 Чорнобильської АЕС фахівці знайшли уламки вертольота Мі-8 в 1986 році.
Як повідомляє прес-служба Державного агентства з управління зоною відчуження, знайдена частина хвостового оперення з обламаними елементами рульового гвинта вертольота Мі-8.
"На даний момент вивчається можливість вилучення і дезактивації елемента хвостового оперення для використання в якості музейного об'єкта", - вказується в повідомленні.
Нагадаємо, Мі-8 зазнав аварії 2 жовтня 1986 року в ході обробки даху блоків. На тросі висотного крана не було сигнального устаткування, тому вертоліт зачепив його лопатями.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Всі члени екіпажу - Володимир Воробйов, Олександр Юнгкінд і Микола Ганжук, загинули. Їм встановлено пам'ятник в Чорнобилі.
Аварія Мі-8
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що шведські вчені прийшли до висновку, що під час аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року в дійсності стався ядерний вибух потужністю близько 75 тонн в тротиловому еквіваленті.
Як свідчить загальноприйнята версія, перший з двох вибухів на ЧАЕС стався в результаті випаровування води в реакторі, яка охолоджувала його, в зв'язку з чим тиск у трубах різко зросла і розірвало їх. Потім розігрітий пар почав взаємодіяти з цирконієвої оболонкою паливних елементів, що призвело до активному утворенню водню (поліцірконіевая реакція), який згорів вибуховим чином в кисні повітря.