У Верховній Раді України зареєстрували новий проект постанови. У документі йдеться про заборону на відключення абонентів від газу, опалення та електроенергії за борги.
Даний проект постанови №8108 опублікований на офіційному сайті Верховної Ради. Документ зареєстрували 12 березня. Так, за проектом, передбачається введення мораторію на відключення електроенергії та газопостачання боржникам на період опалювального сезону (з 15 жовтня по 15 квітня). Мораторій буде діяти до 2020 року.
Заборона діє на відключення фізичних осіб, які використовують електроенергію і газ у побуті, а також на всі соціальні, освітні та медичні заклади. Мораторій не поширюється на випадки, коли потрібно провести ремонтні і профілактичні роботи або ліквідувати аварійну ситуацію.
Дивіться: "Як українці опинилися під прицілом ОСББ-аферистів"
До супермаркету за цим більше не йдемо: 10 продуктів, які заборонено там купувати
Кому з українців можуть перерахувати пенсію: названо категорію та причини
Вистачить на гречку на хліб: пенсіонерам оформлять 570 грн надбавки
Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", Європа рознесла новий український закон в пух і прах. Представники НАТО і Євросоюзу розкритикували закон про національну безпеку, ініційований президентом України Петром Порошенко. Західні партнери вважають, що документ повністю суперечить загальноприйнятим принципам роботи.
На своїй сторінці у Facebook народний депутат Світлана Заліщук повідомляє, що відповідний лист направили президенту України, спікеру Верховної Ради Андрію Парубію та секретарю РНБО Олександру Турчинову. У листі йдеться, що законопроект "Про національну безпеку України" не передбачає парламентського контролю за діяльністю служби безпеки, що є однією з фундаментальних вимог щодо наближення до НАТО.
Адміністрація президента і СБУ 18 місяців працювали з представниками НАТО і ЄС над документом у цій сфері, але врешті-решт повністю проігнорували зобов'язання. Також у листі дипломати висловлюють стурбованість у зв'язку з положенням про "Ставку Верховного Головнокомандувача", яке не відповідає стандартам і принципам НАТО і може мати суттєвий негативний вплив на принцип цивільного контролю.