З середи, 29 серпня, в Україні збільшується розмір аліментів і будуть нараховуватися відсотки на заборгованість перед дітьми.

Про це на засіданні уряду повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

Так, він зазначив, що ці зміни знову торкнуться батьків, які повинні платити своїм дітям аліменти. Відповідно до прийнятих змін розмір заборгованих аліментів буде збільшуватись через кожний рік невиплати затвердженої грошової суми.

"Погані новини для горе-батьків. З сьогоднішнього дня вся заборгованість батьків по аліментах, яка становить один рік, автоматично збільшується на користь дитини. Якщо таким боргом більше одного року, то на 20%, і всі державні виконавці перераховують цей борг. Якщо такий борг два роки - на 30%, а три роки і більше - на 50%", - сказав міністр.

Він додав, що з 29 серпня вводиться збільшений мінімальний розмір аліментів.

"Дев'ятисот гривень, які були раніше, недостатньо навіть для того, щоб прогодувати дитину впродовж року. Ми прописали, що мінімальний розмір аліментів буде в розмірі прожиткового мінімуму і це трохи більше 1800 гривень і це перший крок до того, щоб діти, які живуть в неповній сім'ї, отримали більше коштів", - сказав міністр.

Популярні новини зараз

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Петренко нагадав, що з 6 лютого в Україні ввели публічний реєстр неплатників аліментів, жорсткі обмеження щодо виїзду за кордон таких боржників, користування транспортними засобами. Також ввели для неплатників аліментів можливість суспільно корисних робіт для того, щоб діти отримували заборговані кошти.

"Ми маємо вражаючі результати за ці шість місяців - понад 2,7 мільярда гривень були стягнуті на користь дітей. Йдеться про майже півмільйона дітей, які отримали ці гроші", - сказав Петренко.

Разом з тим варто відзначити, що платників аліментів чекають зміни, пов’язані з процедурою виплат. Тепер з українців не стягуватимуть податків з уплати. Крім того, нововведення стосується не лише платників грошей на дитину, а й тих, хто оплачує навчання.

"Змінами передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, зокрема аліменти, що виплачуються нерезидентом", - інформує ДФС.

За інформацією джерела, відповідні зміни, що внесуть до Податкового кодексу України, передбачають, що до переліку включених до податкової знижки витрат, зокрема, відносяться кошти, сплачені на користь державних установ дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

Новий закон про аліменти порушує 10 статей Конституції, - голова ГО Батько має правоНагадаємо, скандал з Мухарським набрав несподіваних обертів.

Як повідомляв "Знай.ua", суд зобов'язав Брітні Спірс виплатити аліменти, але грошей її діти не побачать.

Також "Знай.ua" писав, що введені нові умови виплати аліментів.