Бійці АТО відповіли раднику міністра внутрішніх справ Іллі Киви на погрозу натравити воєнккома на учасників конопляного Маршу Свободи, щоб вручити їм повістки на фронт.

Ківа зазначив, що у активістів надто багато вільного часу, раз вони готові брати участь у маршах та протестах.

"Лише для того, щоб їм дозволили безперешкодно балдіти в країні, де ллється кров та йде війна, я докладу всіх зусиль, щоб на цю мирну акцію за легалізацію легких наркотиків прийшли люди з військкомату з повістками. Щоб ці хлопці та дівчата, чи хто там буде, які прагнуть безконтрольного легкого кайфу, виконали свій борг перед батьківщиною", — заявив Кива.

Така позиція радника голови МВС обурила бійців батальйону "Айдар" та "Донбас". На їх переконання, вимога акції – це не "бажання безкарного кайфу", а питання ефективності роботи МВС у боротьбі з наркозлочинністю.

За словами одного з них, раціональніше було б, щоб ув'язнених, яких посадили за те, що у них знайшли невелику кількість трави, не утримували на "зоні", а щоб вони працювали і теж платили податки.

Популярні новини зараз

Землю накрила потужна магнітна буря, як встояти на ногах

Подорожчання до 90%: споживачам анонсували "сюрпризи" рахунках за комуналку

Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками

Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати

Показати ще

Інший вважає, що замість переслідувань за якусь незначну кількість наркотика, використовувану для власних цілей, краще б правоохоронці зайнялись серйозним наркобізнесом.

Також, один із ветеранів АТО, адвокат, пропонує замість кримінальної відповідальності за подібні правопорушення ввести адміністративну, адже переважна більшість засуджених за цією статтею – це молодь та студенти.

За словами Євгена Яранцева, голови "Товариства ветеранів АТО", служба у ВСУ – це не покарання, а честь, тому погроза "записати" до армії тих, хто прийде на мітинг за декриміналізацію 309 статті — нерозумна.

Зазначимо, організатори Маршу стверджують, що у 2016 році за збут наркотиків вироки отримали лише 729 осіб, в той час як за зберігання без мети збуту — 6997 (із них 5 тисяч - за незначні кількості).

У зв'язку з цим активісти планують провести 20 травня під Кабміном мирне зібрання, де будуть вимагати декриміналізувати незначні правопорушеня, зокрема зберігання коноплі. Кримінальну відповідальність за зберігання незначних кількостей коноплі без мети збуту пропонують замінити адміністративним штрафом і надалі витрачати ресурси правоохоронних структур суто на боротьбу з реальними наркозлочинами.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Кива переплутав Скрипку та Мартиненка.