Згідно православного календаря цього року Великдень випадає на неділю, 8 квітня. Саме тому понеділок офіційно вважається вихідним днем. Тобто, українці зможуть відпочивати три доби поспіль – разом із 9 квітня, затвердженим урядом.
Це стосується всіх співробітників, які працюють за п'ятиденних графіком, але при цьому рішення про перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві приймає власник або керівник.
Багато хто задається питанням, чому Великдень відзначається у різні дні? Адже свято Воскресіння Господнього щороку припадає на різні дати. Наприклад, в 2017 році воно відзначалося на тиждень пізніше, 16 квітня, а Великдень 2019 року святкуватиметься 28 квітня.
Дата Пасхи, як виявилося, залежить від положення небесних тіл, а конкретно – Місяця та Сонця. Днем святкування світлого Великодня було обрано першу неділю після першої повні, що настає після весняного рівнодення.
Чоловіки можуть втратити бронювання: кому варто готуватись до мобілізації
У Дніпрі підлітки два дні громили "Varus" та штурмували ТРЦ під російський реп із матами: "Жалюгідне видовище"
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
Що буде із землею та квартирами громадян за новим законом: критики та юристи хапаються за голову
З цього випливає, що Великдень 2018, як і в інші роки, є перехідним церковним святом і не прив'язаним до традиційного календаря, а тому відзначається в різний час. І діапазон святкування Воскресіння Христового в різні роки може бути від 4 квітня по 8 травня.
Від цього змінюються і дати інших церковних свят, як наприклад Лазарева субота, Вхід Господній в Єрусалим, Вознесіння Господнє, П'ятидесятниця. Виходить, що краще орієнтуватися тільки на календар.
Дивіться: як відзначають Великдень в різних містах України?