Через неможливість проведення слідчих дій в Росії, розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета стоїть на місці.

Цю інформацію повідомив директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко, коли за круглим столом обговорювався стан свободи слова в Україні, пише РБК-Україна.

Павло Шеремет

Шевченко говорить про те, що провести слідчі дії на території РФ неможливо. Крім того від додав, що на людей, які займаються розслідуванням цього злочину, впливає політичний фактор.

"Значна складність у роботі пов'язана з тим, що потерпілий є громадянином РФ, який мав активні і постійні контакти на території країни-агресора. На погляд слідства, контакти (Шеремета, - ред.) дуже важливі для встановлення причин і потенційних зловмисників в цьому злочині. Провести слідчі дії на території РФ неможливо. Це дуже сильно впливає на результат. Одна зі складностей розслідування цього злочину в тому, що слідчі бачать дуже багато речей, які пов'язують з територією країни-агресора осіб, які можуть бути причетними до цього злочину", - заявив він.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

У той же час, Олександр Ковтун, заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції, відмітив, що наразі ніякого прогресу у розслідуванні справи Шеремета немає.

"Кримінальне провадження за фактом вбивства Павла Шеремета розслідується головним слідчим управлінням Нацполіції. Слідство на даний час триває. Нажаль, осіб, причетних до його скоєння на даний час не встановлено", - підкреслив Ковтун.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у Центрі дослідження корупції та організованої злочинності вважають, що до вбивства журналіста Павла Шеремета причетна українська влада. Про це заявив співзасновник OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project) Дрю Салліван в інтерв'ю "Українській правді".

За його словами, і вбивство Георгія Гонгадзе в 2000 році, і вбивство Павла Шеремета в 2016 році, "були, швидше за все, політичними".

Крім того, нагадаємо, що слідство показало, до чого прийшли за 2 роки після вбивства Шеремета.