Рано вранці 20 липня 2016 року в центрі Києва прогримів вибух: вбили відомого журналіста Павла Шеремета.

Минуло рівно 2 роки з дня вбивства, яке потрясло все українське медійне співтовариство, слідство досі не назвало ні замовників, ні організаторів, ні виконавців вбивства Павла Шеремета. Більш того - зі справи загадковим чином пропадали докази (зокрема, записи з камер відеоспостереження). Поліція засекретила всі рішення судів у справі про вбивство Павла і навіть відмовилася повідомити, скільки слідчих розслідує справу.

Колегам Павла, вдавалося знайти і оприлюднити більше доказів по цій справі, ніж правоохоронцям. Але навіть результати журналістських розслідувань, які журналісти надали слідству, не допомогли добитися від влади чітких відповідей на питання - хто і навіщо вбив Павла Шеремета?

Тим часом друзі та колеги Шеремета все частіше з образою пригадують президенту України Петру Порошенко його обіцянку, що слідство буде швидким. І гучні слова про те, що розкриття вбивства Павла Шеремета для нього - "справа честі".

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Показати ще

Вранці 20 липня 2018 року, у другу річницю смерті Павла, його друзі та колеги вже традиційно зберуться на акцію пам'яті на місці трагедії - перетині вулиць Іван Франка та Богдана Хмельницького.

Що говорили колеги журналісти та друзі про розслідування і версії вбивства свого колеги в річницю смерті Шеремета.

Севгіль Мусаєва, головний редактор "Української правди": "Якщо говорити про результати розслідування, то результатів немає ніяких. За 2 роки у слідства не з'явилося ні конкретних версій, ні підозрюваних, воно офіційно заморожено.

Арсен Аваков у відповідь на чергове запитання про те, чому немає результатів розслідування, заявив, що ми, журналісти "Української правди", спекулюємо на вбивстві Паші. Тобто, ви розумієте - це ми винні в тому, що через два роки Нацполіція нічого не говорить! І після всього цього, що про справу Паші заявляли перші особи країни, це ми ще й спекулюємо на цій темі! "- повідомила Мусаєва.

"Справа Шеремета - це не справа однієї тільки" Української правди ", а всієї української журналістики. Ми можемо від" Української правди "нескінченно відправляти ці запити, проводити акції під АП і Нацполіціею. Але якщо не буде тиску з боку всього медійного співтовариства, результатів не буде ", - підкреслює головний редактор" УП ".

Крістофер Міллер, американський журналіст, автор звіту "В правосудді відмовлено: Україна не просунулася в розслідуванні вбивства Павла Шеремета":

"Я вкрай розчарований роботою української Служби безпеки і правоохоронних органів, які показали, що або не здатні, або не бажають провести ретельне і прозоре розслідування вбивства нашого колеги Павла Шеремета. На жаль, президент Порошенко не дотримав свого слова про те, щоб запросити міжнародного слідчого для розгляду і спостереження за цією справою. Він запропонував це особисто мені і Комітету із захисту журналістів в липні 2017 року.

Все це, на жаль, наштовхує на припущення, що в справі може бути щось таке, що українська влада не хоче доносити до громадськості, і що вони можуть приховувати ключову інформацію. Єдині люди, які, схоже, присвятили себе пошуку вбивць Павла і залученню їх до відповідальності, - його колеги-журналісти, які виявили єдині за всі два роки з моменту його смерті зачіпки, а також його сім'я і друзі".

Андрій Блінов, екс-шеф-редактор "Радіо Вести":

"За останній рік в справі Паші стало зрозуміліше ... нічого. Фактів недостатньо, версії колишні.

20 липня 2017 року. Тоді я сказав, що взагалі не вірю, що найближчим часом будуть повноцінні результати розслідувань всіх гучних вбивств, включаючи Шеремета, Бузину, Веремія, а також повна картина злочинів на Майдані. Підозрюю, що щось ретельно ховається, а дещо свідомо не розслідується.

За рік мій песимізм ще більш посилився, коли я дізнався рішення Шевченківського суду Києва від грудня 2017 року по справі вбивства журналіста В'ячеслава Веремія. У справі, де наявна потужна доказова база, в тому числі відеофактаж. Суд присуджує Юрія Крисина за вбивство до ... чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки, кваліфікуючи це як хуліганство. А хто стріляв в журналіста "Вестей" і з якої зброї, суд так і не з'ясував ".

Матвій Ганапольський, журналіст, колега Павла Шеремета в "Радіо Вести":

"Мені нескінченно шкода, що Павла немає. Він був чудовим професійним журналістом, і, звичайно, його злочинне вбивство мене вразило.

Чи хочу я, щоб винні були покарані? А як же.

Чи вірю я слідству, яке чесно зізналося, що у нього немає версій? Вірю.

Справа в тому, що я багато разів розмовляв з важливими персонами в слідчих органах України і досить добре знаю ситуацію. Так, буває так, що версій немає.

Мені багато разів ставили питання - за що Пашу могли вбити? Можу вам сказати, що і у мене версій немає. Тому що це була абсолютно нешкідлива людина. У нього не було особистих ворогів. Він давно не жив в Росії, тому версія про "російський слід" для мене не правдива. Він давно не жив в Білорусії, тому версію про "білоруський слід" я теж виключаю. В Україні його вбивати ... Я не бачу суб'єктів, які бажали відігратися на Павлі Шереметі.

Тому я припускаю, що у випадку Павла Шеремета це було, власне, не вбивство, а такий терористичний акт. Тут доречно згадати історію з Аркадієм Бабченко, який спочатку помер, а потім воскрес. Є такий вид вбивств, коли популярну людину вбивають не тому, що він у чомусь винен, а для того, щоб дестабілізувати ситуацію в країні. Тому що, дивіться, пройшло два роки, і в певних колах суспільства побутує думка про те, що Шеремета вбила українська влада. Тому-то, мовляв, вона і не хоче розслідувати це вбивство і всіляко його покриває (я особисто вважаю це повним абсурдом).

Але, знаєте, все з часом виповзає на поверхню, тому і я сподіваюся, що колись таємниця вбивства Павла Шеремета стане відомою ".

Нагадаємо, що фільм про вбивство журналіста "Української правди" Павла Шеремета "Вбивство Павла" отримав одну з найпрестижніших європейських нагород - DIG Award 2018.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Центрі дослідження корупції та організованої злочинності вважають, що до вбивства журналіста Павла Шеремета причетна українська влада.

Також "Знай.uа" писав, українцям не бачити спокою ще довго, поки в Росії править Володимир Путін. Таку думку висловив відомий волонтер Мирослав Гай в соцмережі.