Спалах небезпечного вірусу, який почав атакувати українців в останні місяці, вимагає чітких і правильних дій. Медики опублікували просту інструкцію, для кожного, хто зіткнувся зі спалахом кору.
Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом, особливо велика небезпека таїться в закритих приміщеннях, які рідко провітрюють. Зменшити ризик зараження допоможуть дотримання температурного режиму, провітрювання, вологе прибирання, проведення дезінфекції.
"При виявленні хворого, обов'язково визначається кількість осіб, з якими він контактував і проводяться профілактичні та протиепідемічні заходи, у тому числі і вакцинація", - заявляє експерт.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Важливий момент, яким не можна нехтувати - вакцинація. За графіком щеплення проти кору, краснухи та паротиту вакцина вводиться дитині двічі: у віці 12 місяців і в 6 років.
Медики стверджують, що під час спалаху робити щеплення можна. Це набагато відповідальніше, аніж ігнорування хвороби: можуть виникнути такі ускладнення як менінгіт, енцефаліт, пневмонія, пієлонефрит. У 25% не лікувався менінгоенцефаліт викликає смертельні випадки, відзначають фахівці. Вагітним загрожує ранній викидень і ураження плода.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як українська екс-чиновниця блиснула розумом і закликала відмовитися від традиційної медицини на користь гомеопатії.