Мінфін України склав п'ять шокових економічних сценаріїв, до яких може призвести держборг нашої країни.

Дані сценарії відображуються на показниках боргу, негативно впливаючи на валові потреби у фінансуванні та обсяг державного боргу. Про це свідчать дані "Стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки".

"З метою перевірки боргової стійкості України було розглянуто п'ять альтернативних стрес-сценаріїв", - йдеться в документі.

Перший сценарій передбачає девальвацію гривні на 20% протягом 2018 року в порівнянні з валютним курсом 30,1 грн/$. Тобто, це девальвація до 36 грн/$, що нижче, ніж очікувані НБУ 40 грн/$ у разі відмови від роботи з МВФ і падіння цін на експортні товари України. Бізнес очікує девальвацію до 28,63 грн/$, а S&P - до 29,5 грн/$.

Популярні новини зараз

Поміняють та відремонтують: киянам зробили важливе оголошення

Сім'ї отримають по 5000 гривень: хто у списку

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

Другий сценарій під назвою Шок процентних ставок передбачає зсув вверх кривої дохідності (для внутрішнього і зовнішнього боргу), яке вплине на інструменти фінансування.

Стрес-сценарій на основі зростання реального ВВП робить акцент на ймовірності падіння темпу приросту реального ВВП протягом трьох років на 5 п. п., 3 п. п. і 1 в. п. відповідно.

Четвертий негативний сценарій це Шок первинного балансу: мова йде про первинний баланс держбюджету. Негативний баланс на рівні 2% від ВВП призведе до збільшення валового потреби у фінансуванні.

Фінальний п'ятий сценарій Шок умовних зобов'язань передбачає, що стійкість фіскального сектора погіршиться у зв'язку з ризиками надпланових зобов'язань.

"У випадку України цей ризик пов'язаний з вразливим банківським сектором, фінансовою підтримкою держпідприємств і т. д.", - зазначається в стратегії.

Варто нагадати, що вже відомий офіційний курс іноземних валют Національного банку України (НБУ) на понеділок, 27 серпня.

Так, курс долара, в порівнянні з показниками у вихідні дні, 25-26 серпня, впав - 27,85 гривень. Про це повідомляє прес-служба офіційного регулятора.

Нагадаємо, ціни на бензин в Україні різко зміняться.

Як повідомляв Знай.uа, у НБУ пояснили, чому "скаче" гривня.

Також Знай.uа писав, Гройсман розповів про валютне пекло, яке накриє Україну.