Із набуттям чинності ініціатив другого пакету законопроектів у межах ініціативи "Чужих дітей не буває" з 28 серпня на платників та одержувачів аліментів очікують нововведення

Кампанія "Чужих дітей не буває"

Вона проходить в рамках проекту "Я маю право", який в свій час був ініційований міністром юстиції Павлом Петренком. Другий пакет законів вступає в силу 28 серпня 2018 року. Він уже був підписаний президентом і опублікований. Перший пакет законів, який запрацював 6 лютого 2018 року, показав свою ефективність.

Люди масово пішли сплачувати борги, тому що отримали чотири ключові заборони: виїзд за кордон; право керування транспортним засобом на термін від трьох до шести місяців; користуватися мисливською зброєю; ходити на полювання. Таких заборон в Україні було видано близько 120 000.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

З 1 квітня 2018 року для того, щоб дитина поїхала за кордон, вона повинна мати свій паспорт. Цей паспорт діє чотири роки, тільки за ним дитина може виїжджати. Але ми маємо іншу проблему: сім’я розходиться і, наприклад, мати не має можливості поїхати з дитиною на відпочинок.

Важливо подбати про те, щоб була довідка з державної виконавчої служби або від приватного виконавця, що в того, хто пішов із сім’ї, є заборгованість. Якщо є довідка про заборгованість, нотаріальний дозвіл не потрібен – можна просто їхати відпочивати з дитиною за кордон.

Якщо батько сплачує аліменти, бере участь у вихованні дитини, але не дає дозволу для виїзду дитини за кордон - у цьому випадку потрібно звернутися до органу опіки та піклування або до суду, отримати відповідне рішення про те, що матір, яка залишилася з дитиною, має право їхати з нею за кордон. Встановлено, що з 28 серпня 2018 року такі суди будуть проходити в пришвидшеному режимі — це має бути не більше двох місяців.

Раніше портал "Знай.ua" публікував покрокові правила розлучення в Україні.

Нагадаємо, Мін'юст планує розробити законопроект, який значно спростить життя для українців в розлученні. Таким чином дозволивши одному з батьків вивозити дітей за кордон без дозволу колишнього чоловіка.