В Україну ексклюзивно для фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львові привезли унікальний інструмент, а сьогодні вже і експонат - особисту скрипку австрійського композитора Вольфганга Моцарта.

ЗМІ повідомляють, що сьогодні скрипка належить музею Зальцбурга, там зберігають реліквії композитора, які вкрай рідко вивозять за кордон.

Відзначається, що в Україну 254-річний інструмент прибув під пильним наглядом охорони. Музичний інструмент знаменитий тим, що саме на цій скрипці Вольфганг Амадей Моцарт грав в останні роки життя. До цього інструмент побував у Японії, Італії, Німеччині, Швейцарії, Литві та на Кубі.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Скрипка була створена у 1764 році італійським майстром П'єтро Антоніо Дала Коста. У 2013 році інструмент подарували в музей в Зальцбурзі з приватної колекції.

До Львова реліквія прибула спеціально для фестивалю класичної музики LvivMozArt. Уже в неділю, 22 липня під час фінального виступу гості заходу зможуть побачити і почути унікальний інструмент - на скрипці Моцарта зіграє австрійський музикант Франк Стадлер.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що буквально днями Національна громадська телекомпанія України (НСТУ) запустила сайт "UA: Класична музика", де можна прослухати онлайн 125 аудіозаписів відомих композиторів з фонду "Громадського мовлення". Про це повідомляє Інтерфакс.

Варто зазначити, що поряд з кожним треком на сайті "UA: Класична музика" доступна інформація з деталями про оркестрі або музиканта-виконавця.

"У перелік увійшли твори Леонтовича, Скорика, Лисенка, Мусоргського, Рахманінова, Римського-Корсакова, Бетховена, Чайковського, Шостаковича, Хачатуряна, Дебюссі, Баха, Шопена, Моцарта, Штрауса, Вівальді, Бізе, Гріга, Оффенбаха, Верді, Вагнера, Брамса і багатьох інших композиторів", - наголошується в повідомленні НГТУ.

У компанії також додали, що всі композиції записано в різні роки різними виконавцями, всіх їх оцифровано в єдину базу. Серед виконавців "Симфонічний оркестр Українського радіо", "Академічний хор ім. П. Майбороди", скрипалька Мирослава Которович, "Державний духовий оркестр України", піаніст Юрій Кот та інші.

"Раніше ці записи зберігалися на полицях архівів. Іноді їх діставали, щоб транслювати на радіо. А тепер їх може слухати кожен в зручний час і в будь-якому місці. Вічна класика і золотий фонд української радіо не зазвучать по-новому від того, що вони стали цифровими", - йдеться на сайті "UA: Класична музика".