У зв'язку із війною на Донбасі, в Україні набувають популярності незвичні ікони та фрески.

За інформацією Politeka, в київському Михайлівському Золотоверхому соборі освятили ікону "Покровителька українських воїнів". На ній зображені Богоматір, учасники Майдану, воїни УПА та гетьман Мазепа.

"Ми вже бачили ікони з Порошенком та його родиною, і тому, що вони на іконах зображені, святими не стають. Але якщо Священний Синод церкви ухвалив, що образ чудотворний, його таким і будуть вважати. В церкви канонічні вимоги суворі тільки до написання ликів святих. Все, що не від Бога, а від людської ініціативи, має право на варіації", - розповіла релігієзнавець Людмила Филипович.

Однак представники церкви налаштовані до таких ікон менш доброзичливо. Протоієрей Георгій Коваленко, впевнений, що ця ікона не є канонічною.

Популярні новини зараз

Введення в Храм Пресвятої Богородиці 4 грудня: можна з'їсти риби, але не можна одружуватися, заборони великого православного дня

До весни можемо не дотягнути: у "Нафтогазі" попередили про можливий "газовий блекаут"

Без каші не залишимося: в Україні оновили ціни на соняшникову олію, гречку та курячі яйця

Алекс Топольський дізнається правду про дівчат, а сварка Саші та Вікі вийде на новий рівень: "Вона не вийде заміж"

Показати ще

Зазначимо, що "Покровительку українських воїнів" відправлять у зону АТО, після чого вона отримає своє місце у храмі святителя Миколая на столичному Подолі.

Як повідомляв портал "Знай.ua", на Тернопольщині священик виконав запальний танець разом з дітьми.