У Києві фіксують спалах страшної недуги – лептоспірозу, від якого вже померла одна людина. Медики розповіли, як уникнути зараження та на що слід звернути увагу при поганому самопочутті, щоб вчасно виявити у себе захворювання.

Про це розповіла лікар-інфекціоніст Євгенія Менжуліна, - передає "Голос Країни".

Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання. Найчастіше заразитися ним можна під час купання у водоймах, які в свою чергу заразили гризуни. Саме з сечею цих тварин найбільше поширюється інфекція, рідше зараження відбувається під час вживання забруднених продуктів.

Лептоспіроз або як його ще називають щурячу лихоманку важко виявити відразу, оскільки його перші симптоми нагадують грип. В людини піднімається температура, відчувається ломота в тілі, найбільше турбує біль у ногах, часто люди навіть злягають і не можуть взагалі ходити.

Після зараження "щурячою лихоманкою" може виникнути біль в горлі, ця інфекція уражає також нирки та печінку.

Популярні новини зараз

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще


Як проходить зараження

Якщо у воді є лептоспіроз, заразитися можна, просто покупавшись у ній. Лептоспіри потрапляють в організм через будь-які рани чи тріщини на шкірі, а також через слизові. Якщо вода потрапить до рота чи носа, цього достатньо, щоб інфекція потрапила до організму і далі почала робити свої погані справи.



За словами лікарів, спекотня літня погода та недостатня течія у водоймах створюють оптимальні умови для розвитку смертоносної інфекції. Щоб попередити масове зараження, спеціалізовані служби повинні проводити аналіз води та попереджати населення про можливу небезпеку.



Хвороба від людини до людини не передається. Підхопити лептоспіроз можна і під час вживання домашніх продуктів, які можуть бути заражуні виділеннями тварин,наприклад яйця, молоко, м'ясо тощо.

А от риба, яка водиться у зараженій водоймі, не є носієм інфекції. Вживати таку рибу можна. Проте загрозу становить перш за все для рибалок луска риби, на якій можуть бути лептоспіри.

Лікування

Вакцинації від лептоспірозу не існує. Терапія спрямована на підтримку функцій печінки та нирок. Лікують лептоспіроз симптоматично за допомогою антибіотиків.



Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", у Києві від лептоспірозу помер чоловік. 40-річний киянин не звернувся до лікарів вчасно та лікувався вдома самостійно.