Популярний в Україні антибіотик ципрофлоксацин та інші препарати класу фторхінолонів визнали смертельно небезпечними. Ці ліки викликають безліч побічних реакцій, які можуть призвести до трагедії.

Про це інформує Infectioncontroltoday.

Застосування цього препарату, за словами спеціалістів, негативно впливає на серцево-судинну систему, а також призводить до порушення нормальних функцій сполучної тканини. Також побічна реакція визначається порушенням розривом сухожиль. Від препарату можуть постраждати й очі, відбувається розшарування сітківки.

До таких висновків прийшли вчені в результаті проведення ряду досліджень. Це означає, що перед призначенням ліків необхідно порівнювати терапевтичну користь з потенційними ризиками для пацієнта.

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

За словами вчених, вони виявили, що пацієнти, які приймали фторхінолони, мали більш високий ризик розвитку аневризм аорти, розривів судин, ніж ті, хто не приймав даний препарат.

"У нашому дослідженні миші з нормальними або помірно напруженими аортами отримували або ципрофлоксацин, або плацебо, і через чотири тижні ми фіксували їх стан", - зазначив старший автор дослідження доктор Ін Х. Шен, директор Лабораторії досліджень захворювань аорти.

Численні дослідження на гризунах показують, що тварини, до яких застосовуваи ципрофлоксацин, не відчули значного негативного впливу на аорту. У мишей з помірно напруженими аортами, які отримували плацебо, у 45% розвинувся ААД, у 24% розвинулася аортальна диссекція, і ні у кого не було розриву. У 79% хворих мишей, які одержували антибіотик, розвивався ААД, у 67% траплялося розсічення аорти, а у 15% випадків прийом призвів до летальних наслідків.

В Україні препарати класу фторхінолонів мають широку популярність, їх в аптеках представлено понад 30 найменувань різних форм випуску.

Дивіться: все про "Доступні ліки" в Україні

Нагадаємо, новий закон "Про лікарські засоби" може змусити українців купувати медичні препарати лише за рецептами. Крім того, кількість аптек також може скоротитися в усіх містах, їх тепер можна буде відкривати не ближче, ніж на півкілометра одне від одного.

Як повідомляв Знай.ua, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям, як захиститися від підробки в аптеці.

Також Знай.ua писав, що в Міністерстві охорони здоров'я збираються боротися з рекламою медичних препаратів, спонукаючи таким чином українців, більше звертатися до лікарів, а не займатися самолікуванням.