Після запланованого об'єднання шести шкільних предметів (біологія, географія, фізика, хімія, економіка, астрономія) в єдиний курс "Природничі науки" навряд чи варто очікувати масового скорочення вчителів. Таку думку висловила експерт з питань працевлаштування Тетяна Пашкіна в коментарі Обозревателю.

"Мені здається, що у нас вчителів не вистачає. Хороших вчителів не вистачає не тільки в Києві, але і в Україні в цілому. Якщо взяти той же Київ і таку ходову професію вчителя іноземної мови, то плинність кадрів там дуже велика. Навіть незважаючи на те, що вчителі в державних школах оплачуються краще, ніж лікарі, все одно ми відчуваємо дискримінацію, тому що вчитель англійської мови може заробити в школі в 2-3 менше, ніж якщо він буде викладати по Skype або бути викладачем на курсах", - зазначила вона.

За її словами, в школу йдуть люди за покликанням або вимушено.

"Через це виникає ситуація, коли по-справжньому хорошого викладача, який міг би розуміти всю ту купу знань, переосмислити її і зрозуміти, як це все вкласти нинішнім дітям, які не читають книжок, яким потрібен інтерактив, яким потрібні атракції, постійна зміна вражень, у школі не зустрінеш", - вважає експерт.

Популярні новини зараз

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

Також скорочень педагогів не варто очікувати і через переповнення класів.

"У нас дуже багато класів за 35-45 учнів і навчити їх інтерактиву неможливо. Потрібно дробити, щоб у класі було 15-20 учнів. Якщо ми навіть проводимо тренінги для дорослих, один тренер справляється з 7-10, він бачить зворотний зв'язок і може приділити кожному увагу. Навчання – не менш важливий процес, тому якщо клас буде менше, діти зможуть справлятися краще", - переконана Пашкіна.

Дивіться: "Що передбачає реформа освіти в Україні"

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що вчителі вимагають узаконити інтим зі школярами. Благо, це не в Україні, а в Сполучених Штатах Америки. Там, в штаті Алабама, вчителька подала позов до суду, щоб отримати офіційний дозвіл для відносин між вчителями та учнями.