Жителі Закарпаття цинічно викидають тонни побутового сміття прямо в гірські річки. Брега річок страждають від пластикових пакетів, пляшок та іншого сміття. Місцеві жителі труять себе та свою землю.

Сюди скидають навіть зламані меблі та автозапчастини. При цьому селяни не соромляться, розповідаючи про те, що чітко пам'ятають, коли в їх села востаннє приїжджав сміттєвоз.

У гірському селі Сіль майже 700 жителів. Свого комунального транспорту немає. Найближча санкціоноване звалище в 80 км, тому організовано туди везуть відходи кілька разів в рік, а знайти гроші гірським дотаційним селах на оренду сміттєвоза – неможливо.

Крім того, на Закарпатті виявили майже 900 стихійних сміттєзвалищ, з них 123 – офіційні. Очистити область від непотребу можна, облаштувавши в низині сміттєпереробні заводи. Інвестори є, але закарпатці на своїй території побудувати їх не дозволяють.

Популярні новини зараз

Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав

Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

Показати ще

Селяни шкодять довкіллю, ще й забруднюють сусідні країни. Гори ж наших сусідів – чисті. В Угорщині та Словаччині викинути папірець – це як вчинити злочин. Там відходи люди сортують, на заводах переробляють, заробляючи чималі гроші. На Закарпатті ж навіть немає активістів, які самостійно би очищали береги річок, навіть якщо тут відпочивають діти.

Як повідомляв портал "Знай.uа" критична кількість так званого космічного сміття зібралося на орбіті нашої планети. У найближчі кілька десятків років він почне падати на Землю.