Український фотограф Інна Шинкаренко створила унікальний проект "Жінка.Чоловік", в якому постаралася зруйнувати сучасні стереотипи про гендерну поведінку.

Взяти участь у цікавій зйомці Шинкаренко запросила успішних українок, які відкрили власну справу і не з чуток знають, як це - відчувати себе "чоловіком" у світі бізнесу, повідомляє Clutch.

"Перше питання, яке мене хвилювало, коли я починала свій проект - "Яка вона справжня жінка і чоловік?" Звичайно, я глибоко цікавилася цим питанням, адже інформації більш ніж достатньо, так само як і навчальних лекцій, курсів та тренінгів. І мій критичний розум задавав лише одне питання - "а звідки вони знають?" Чому справжня жінка - це мама, коханка і бізнес-леді в одній особі? Що позбавляє справжності тих, хто відмовляється від якоїсь з цих ролей? І що керує тими, хто успішно реалізовується у всіх? Тому я взялася шукати сама відповідь", - розповіла фотограф.

Анастасія Левкова, арт-менеджер, письменниця

Популярні новини зараз

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

"Суспільство звикло означувати певні риси чоловічими, а певні — жіночими. Я б не розділяла категорично. Думаю, що кожна з цих рис є передусім людською, а в різних ситуаціях виявляються різні властивості людини. В кожному з нас захована потенція різних емоцій та реакцій, і часом бракує лишень певного моменту, щоб ця потенція стала реальністю. Як на мене, багатство особистості полягає, зокрема, у палітрі наших емоцій, реакцій, почуттів, відчуттів, виглядів, вербальної та невербальної мови".

Євгенія Базилевич, дизайнер прикрас, йога-тренер

"Зазвичай ми боїмося камери, боїмося виглядати негарно, непривабливо, з’являється скутість, напруженість, хочеться бути гарною дівчинкою як в житті так і на фото, напружено починаємо шукати в собі міфічну "жіночність", співставляти її з уявленнями інших про неї — ось я зараз так нахилю голову, я буду достатньо жіночна? а в цей момент в мене вже засвітилась в очах материнська любов? І тільки тоді, коли фотограф дозволяє показати інший бік своєї натури, напруження пропадає, тут ти базуєшся тільки на своїх відчуттях, граєш так як тобі хочеться, дозволяєш собі бути "не прилизаною", і в цей момент і з’являється ця жіночність, просвічуючи через свободолюбиву чоловічу суть".

Олеся Домарадзька, художниця, засновник арт-галереї

"Коли я отримала пропозицію знятися в чоловічому образі я подумала – це моє! Я часто відчуваю себе мужчиною, адже доводиться щодня приймати рішення, брати на себе відповідальність, заробляти гроші, керуючи власним бізнесом. І ось вона ця мить… Я в чоловічому образі, напружуюсь уявляючи все, що перед тим перечислила. Посмішка злазить з обличчя. Все серйозно і…натужно. Відбувається перший етап зйомки, після якого я перевдягаюсь в жіночу сукню. Згадую моменти пов’язані з коханим, з моїми дітьми, перед очима залита сонцем вітальня і… чомусь аромат від випікання паски на кухні. Я наче відтанула, захотілось усміхнутись. Стало значно комфортніше. Я здивувалась. Завдяки Інниному проекту виявила для себе, що, хоч і можу працювати і керувати, як мужчина — я анітрішечки не чоловік, як про себе часто думаю. Я обираю ЖІНКУ в собі! І гадаю, що так і мало би бути?".

Олена Мороз, співзасновник медичного центру "Інтерсоно"

"Жінка.Чоловік» ніжність і сила, подих вітру і міцне коріння, енергія і її споживання, ураган думок і декілька дій і хоча 60% денного часу я граю роль чоловіка, уявити себе ним і ввійти в образ було більше, ніж складно. Чоловіча сорочка зверху лише маскує тендітну, але різнобарвну та енергійну серединку, таку щиро жіночу".

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", фотограф показав красу африканських "інопланетян".