Велика компанія Dunamis виявила бажання контролювати імпорт гаджетів китайської компанії Xiaomi до України. Відомо, що засновники цієї корпорації засвітилися в сумнівних схемах українських олігархів. Про це повідомляє Liga.net.

Згідно інформації, дистриб'ютори другий рік намагаються поділити ринок поставок техніки Xiaomi. Права на постачання оскаржують Xiaomi H. K. Ltd і український дистриб'ютор NIS.

Наприкінці 2017 року компанія Dunamis International Co. звернулася в Окружний адмінсуд столиці з позовом до департаменту митного контролю ГФС, щоб зобов'язати її внести зміни до митного реєстру інтелектуальної власності.

Dunamis захотіла додати в нього торгові марки Хіаомі, Мі і RedMi. Це дозволило б компанії офіційно ввозити до України відповідну продукцію і перешкоджати її ввезенню іншими постачальниками.

20 лютого суд першої інстанції підтримав вимоги позивача.

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

Українські представники Dunamis передали в суд нотаріально завірену копію листа, яким визначено, що ця компанія була призначена Xiaomi Inc. в якості офіційного дистриб'ютора.

З матеріалів суду стало відомо, що Dumanis передала свої повноваження щодо розпорядження правами на ТМ Xiaomi в Україні шотландської компанії Springsun Finance LP.

Засновниками Springsun Finance LP є Viala Trade Limited і Gateno Ventures Inc.

Ці офшорні компанії відомі як тимчасові власники британського посередника, який закуповував за заниженими цінами українську руду державного підприємства "Об'єднана гірничо-хімічна компанія".

"ОГХК" перебувало в сфері впливів скандального екс-нардепа "Народного фронту" Миколи Мартиненка.

Viala Trade Limited (Беліз) та Gateno Ventures Inc (Панама), згідно з даними розслідування програми "Схеми", є засновниками британської Wexler Global LP.

Вона опинилася серед усього декількох нових постачальників російського скрапленого газу після заборони СБУ бізнесу 16 колишніх гравців.

Виходячи з даних розслідування "Схем", ці ж дві офшорки - засновники британської Foreway Sales LLP, через яку корпорація Рошен у 2015 році нібито продавала свою продукцію в Туркменістан.

Нагадаємо, компанія Xiaomi готує вихід нової моделі ноутбука Mi Notebook Air. Новинка вже пройшла сертифікацію 3C (базова сертифікація безпеки) в Китаї.

Дивіться сюжет про смартфони

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", флагман Xiaomi порадує ціною і якістю.