Житомирська обласна рада підтримала рішення оголосити в області 2019 рік роком лідера ОУН Степана Бандери.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської облради.

Так, у прес-службі зазначили, що вже у наступному році виповнюється 110 років від дня народження одного з лідерів національно-визвольного руху українського народу 20 століття.

"У наступному року 1 січня виповнюється 110 років від дня народження українського політичного діяча, ідеолога українського національного руху ХХ століття, голови проводу ОУН. Згідно з цим рішенням буде розроблено відповідний план заходів з відзначення дня народження С.Бандери і передбачені кошти на фінансування заходів при формуванні бюджету на 2019 рік", - сказано в повідомленні прес-служби.

Крім того, в обласній раді рекомендували міській раді Житомира передбачити в бюджеті на 2019 рік кошти на встановлення пам'ятника Степану Бандері.

Відомо, що 7 березня 2018 року Житомирська обласна рада затвердила порядок використання на території Житомирської області прапора визвольної боротьби українського народу (червоно-чорного прапора ОУН).

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

Так, депутати Житомирської обласної ради затвердили порядок використання на території регіону червоно-чорного прапора ОУН.

«Під час засідання сесії обласної ради 7 березня депутати затвердили порядок використання прапора національно-визвольної боротьби українського народу (революційного червоно-чорного прапора ОУН) на території Житомирської області», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, прапор рекомендовано піднімати біля адміністративної будівлі Житомирської облради, а також на будівлях, в яких знаходяться органи місцевого самоврядування, в певні дні, пов'язані з видатними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яті Героїв. При цьому в пам'ять про Героїв національно-визвольної боротьби прапор будуть піднімати з траурною чорною стрічкою на держаку або флагштоку.

Таких дат депутати нарахували шість:

- 1 січня - день народження лідера проводу ОУН Степана Бандери;
- 9 березня - день народження Тараса Шевченка;
- четверту неділю травня - Свято Героїв;
- 23-24 серпня - День прапора і День незалежності України;
- 14 жовтня - День захисника України, День створення УПА;
- 21 листопада - День гідності і свободи.

Крім того, депутати рекомендували в зазначені дні вивішувати червоно-чорний прапор керівникам підприємств, установ, організацій та громадських об'єднань Житомирщини.

Разом з тим варто відзначити, що іменем Степана Бандери називають вулиці і проспекти, поважають і ненавидять водночас, твердо знаючи тільки те, що писали підручники з історії України. Ті, хто лишився жити на його малій батьківщині, гордо кличуть себе "бандерівцями".

То хто ж такий Степан Бандера – ідеолог, який очолив революційний рух ОУН і одна згадка про якого досі викликає суперечливі почуття у багатьох?

Секрети БандериНагадаємо, американські політики масово збожеволіли через Степана Бандеру.

Як повідомляв "Знай.ua" пропагандисти КремльТВ пробили чергове дно.

Також "Знай.ua" писав, що український співак розкрив всю правду про ненависть поляків.