Державну фіскальну службу чекає ряд кардинальних змін, що критично відобразиться на податковій системі країни. Вони торкнутися "перерахунку офшорів" і завершуватися аудитом IT-систем, а також баз даних.
Про це повідомив начальник одного з відділів ДФС Микола Мішин, передає Politeka. Він зазначив, що уряд має намір затвердити і оприлюднити в червні оновлений список "офшорних зон".
Мішин додав, що початковий документ довелося скоротити, оскільки вирішили в нього не включати країни, зазначені в списку низькоподаткових юрисдикцій. Зараз в нього входять 26 юрисдикцій - ОАЕ з "фрі-зонами", кілька американських штатів, Великобританія, Австралія, Нова Зеландія, Німеччина і Франція.
Він розповів, що в підписаному Україною меморандумі МВФ є зобов'язання провести аудит IT-систем і баз даних державної фіскальної служби. Їх перевірку необхідно завершити до кінця червня.
Начальник головного управління ДФС в Києві Людмила Демченко пояснила, що до завершення першого місяця літа українцям розішлють повідомлення про необхідність сплатити податки. Процедура передбачає, що платнику податків перед розрахунком повинно прийти спеціальне повідомлення від ДФС про нарахування суми податку.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
"Всі рішення-повідомлення з транспортного податку, податку на нерухомість і землю повинні бути виписані і надіслані платникам до 1 липня 2017 року. А це дуже важко зробити в ході реформування самої системи контролю", - наголосила вона.
Але головна проблема ДФС полягає в гострій нестачі працівників у відділах перевірок. Демченко назвала ситуацію катастрофічною. Якщо раніше, за її словами, в відділах оподаткування юросіб була 100% завантаження персоналу, то зараз з 360 вакансій буде заповнено лише близько 200. Подібна проблема спостерігається у відділах по роботі з фізособами.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Європарламенті вказали на високий рівень корупції в Україні, яка не майже не змінився за роки реформування.