В Україні з 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

"Зміни спрямовані на те, щоб усі ті, хто дійсно потребує субсидії - її отримали. При цьому вводяться такі механізми, при яких багаті люди більше не зможуть паразитувати за рахунок всіх платників податків", - йдеться в повідомленні відомства.

Так, якщо раніше субсидію переназначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий час, то тепер це буде відбуватись двічі на рік - у травні і жовтні.

Більшості громадян, які отримують субсидії і не мають тільки куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або в складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися в органи соціального захисту.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

У зв'язку з введенням нових правил біля 15% громадян потрібно буде звернутися в органи соцзахисту по переоформленню субсидії.

Повторно заяву та декларацію потрібно буде представити:

  • орендарів житла;
  • внутрішньо переміщеним особам;
  • тим родинам, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у квартирі осіб;
  • тим сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;
  • тим сім'ям, в яких сталися зміни у складі сім'ї протягом останнього року;
  • тим сім'ям, які за станом на травень 2018 року будуть мати більш двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 року.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в минулому році ВР прийняла кілька законів, що належать до комунальної сфери: "Про комерційний облік комунальних послуг", "Про житлово-комунальні послуги" та "Про енергетичну ефективність будівель". Раніше платити треба було за тими показниками, які показував лічильник в квартирі, за новими правилами "комерційним" приладом обліку буде вважатися будинковий лічильник. Крім того, українців, які вчасно не сплачують за комунальні послуги, зобов'яжуть виплачувати пеню.