Новий закон про аліменти розділив суспільство на два ворожих табори. Більшість пунктів, які тепер зобов’язані виконувати платники, викликали справжній резонанс та безліч скандалів. Зокрема тепер неможливо уникнути виплат коштів дітям, якщо ніде не працюєш, держава забезпечить такою роботою, щоправда у вигляді примусових громадських робіт. В Україні вже є випадки застосування даного пункту.

Як повідомляє Zaxid.net, 32-річного жителя Львова засудили до 120 годин громадських робіт.

Зазначається, що чоловік заборгував родині 18 129 гривень, які він мав сумі 500 гривень щомісяця плати починаючи з 2013 року. Однак і таку незначну суму мати дітьми не отримували до січня 2016 року.

Через борг на чоловіка подали до суду, де він повністю визнав свою провину. Таким чином, суд призначив покарання.

Популярні новини зараз

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

За даними видання, незважаючи на те, що чоловік не має судимості, не перебуває на обліку в наркологічному і психоневрологічному диспансерах та отримав позитивні характеристики від сусідів, суд призначив львів'янину покарання за порушення ч. 1 ст. 164 КК України у вигляді 120 годин громадських робіт. Вирок може бути оскаржений в апеляційному суді протягом 30 днів з дня проголошення.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, з початку 2018 року на підставі законів щодо посилення відповідальності за несплату аліментів на користь дітей було стягнуто 450 мільйонів гривень. Крім того, державні виконавці заборонили виїзд за кордон 25 тисячам злісних неплатників та ще оформили 21 тисячу постанов про заборону управляти транспортними засобами. Покарані українці зможуть виїхати за межі країни та знову кермувати автомобілями після того, як сплатять борги та нададуть про це звіт.

Нагадаємо, крім обов’язкової сплати аліментів, платник також зобов’язаний регулярно звітувати про відсутність заборгованості. І не важливо, яким чином він буде платити готівкою або банківським переказом. Він повинен надати звіт про те, що він усе платить, як передбачає закон.

Дивіться, що думає про скандальний закон український шоумен

Як повідомляв портал "Знай.ua", міністр юстиції Павло Петренко заявив, що наразі стоїть питання щодо підвищення мінімального розміру аліментів з 900 гривень до двох тисяч.