В Україні вкотре обіцяють відключити аналогове телебачення. Що робити, щоб ваш телевізор не перетворився на марний пристрій?
Про це повідомляє asn.in.ua.
Коли відключать?
Обіцяють почати відключати аналогове телебачення з 1 липня 2018 року. Однак робитися це буде поетапно. Терміни першого етапу вимкнення аналогового сигналу (в перших областях) призначенці на серпень 2018 року. Другий етап – виключення аналогового сигналу на всій території країни, за винятком телеканалу "UA:Перший", місцевих мовників, аналогових каналів на території проведення АТО і в деяких прикордонних районах – запланований на січень 2019 року.
Остаточне відключення аналогового сигналу в Україні має відбутися в квітні – травні 2019 року. Правда, не виключено, що відключення в черговий раз перенесуть. Навіщо це робиться?
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Для передачі цифрового сигналу потрібен менший діапазон, ніж для аналогового. Іншими словами, там, де раніше був один аналоговий канал, можна буде передавати десяток цифрових каналів. Тобто з часом замість нинішніх 20 каналів в ефірі може бути кілька сотень каналів. При цьому такий сигнал стійкіший до перешкод і вимагає меншу потужність передавальної антени. Хто постраждає від відключення?
Якщо ви підключені до кабельного оператора або у вас є супутникове телебачення, то вам хвилюватися не варто. Постраждати можуть тільки ті телеглядачі, які ловлять телевізійний сигнал на кімнатну або виносну антену. Переважно це жителі сіл і дачники.
Чим відрізняється аналоговий сигнал від цифрового?
Щоб не втомлювати вас технічними подробицями, скажімо просто – якістю картинки. При аналоговому прийомі у вас може двоїтися зображення, "випадати сніг", перескакувати кадри і т.п. перешкоди. При цифровому сигналі картинка стає чіткішою, але якщо з’являються перешкоди, то зображення або зникає, або на екрані телевізійного приймача з’являються так звані в народі “кубики”, візуальний ефект, коли зображення розсипається на частини. Як не залишитися без улюбленого серіалу?
Щоб після відключення аналогового сигналу не залишитися з білим шумом на екрані, потрібно буде купити ТВ-тюнер, який рекламують зараз на всіх каналах. Коштує пристрій від 320 гривень. Приставка підключається до телевізора за допомогою кабелю “потрійний тюльпан” або HDMI.
Чим відрізняються ТВ-тюнери?
Основна відмінність моделей приставок полягає в додаткових функціональних можливостях. Чим вона дорожче, тим більше додаткових функцій ви отримаєте, серед них – програвання відеофайлів із зовнішнього носія, запис програм на флешку, можливість відкладеного перегляду, можливість за допомогою Wi-Fi дивитися відео з Youtube і т.п. Моделі також відрізняються кількістю і набором додаткових роз’ємів.
Чи можна обійтися без покупки ТВ-тюнера?
Так, якщо у вашому телевізорі вже є вбудований тюнер Т2. У нових моделях останніх п’яти років ця опція досить часто зустрічається. Якщо ви не знаєте, чи є він у вас, то подивіться в інструкції. У розділі технічні характеристики шукаємо пункт: підтримка цифрового стандарту. Там повинно бути написано – DVB-T / T2 MPEG-4.
Другий спосіб – пошукати інформацію про свою модель в Інтернеті.
Третій спосіб – спробувати знайти відповідне меню в налаштуваннях телевізора з маркуванням DVB-T або T2 MPEG-4 і спробувати налаштувати прийом цифрового сигналу.
Скільки буде доступно цифрових каналів?
У різних регіонах поки транслюється різна кількість каналів. Мінімум обіцяють наявність 32 каналів. Але в деяких регіонах вже можна приймати 48 цифрових каналів.
Доступне телебачення: спеціалісти вперше почали перевіряти точність покриття цифрового мовлення