З кожним роком все більше українців отримують громадянство країн Євросоюзу.
Служба статистики ЄС повідомила, скільки наших співвітчизників змінили громадянство, відмовившись від українського паспорту. Про це пише Рoliteka.
Так, за інформацією Євростату, в 2016 році паспорти громадян однієї з європейських країн отримали 24 тисячі українців. 60% з них отримали громадянство Німеччини, Румунії, Португалії чи Італії.
У попередньому, 2015 році, громадянство країн ЄС отримали 19 тисяч українців.
Всього в 2016 році близько 995 тисяч осіб отримали громадянство однієї з країн ЄС, тоді як в 2015 році цей показник становив 841 тисячу осіб, а в 2014-му – 889 тисяч чоловік.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Із загальної кількості осіб, які отримали громадянство однієї з країн ЄС, 12% були колишніми громадянами іншої держави-члена Євросоюзу. Більшість паспортів ЄС отримали громадяни з країн поза блоком або особи без громадянства.
Так, найбільше паспортів однієї з країн ЄС в 2016 році отримали громадяни Марокко (101 300 осіб, з яких 89% отримали громадянство Іспанії, Італії або Франції), громадяни Албанії (67 500 осіб, 97% отримали громадянство Італії або Греції), Індії (41 700 осіб, майже 60% отримали британське громадянство), Пакистану (32 900 осіб, більше половини отримали британське громадянство), Туреччини (32 800 осіб, майже половина отримала німецьке громадянство), Румунії (29 700 осіб, 44% отримали італійське громадянство).
Євростат також повідомляє, що марокканці, албанці, індуси, пакистанці, турки, румуни і українці становлять близько третини (33%) від загального числа осіб, які отримали громадянство країн ЄС в 2016 році.
Соціологічні дослідження свідчать, третина українців хотіли би змінити країну проживання. Ця цифра коливається залежно від загострення конфлікту на сході чи економічних негараздів. Головна причина - це статки родини.
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні вже стартувало оформлення електронних віз для іноземців (е-віза) для в'їзду в країну з діловою або туристичною метою.
За даними Міністерства закордонних справ, процес намагалися максимально спростити, аби можна було контролювати міграційні потоки.
Сьогодні громадяни 46 країн можуть оформити візу в Україну, не виходячи з дому. Першим одержувачем такої е-візи став громадянин Таїланду.