За останні кілька місяців лікарні втратили значну кількість фахівців. Тільки в Києві звільнилися за власним бажанням сотні людей, котрим досі не можуть знайти заміну.

Пояснюють своє рішення у першу чергу низькими зарплатами. Хоча ще восени минулого року профільні відомства обіцяли: спеціалісти зі стажем можуть отримувати непогані гроші. Називали суми, які більшість простих українців навіть у руках не тримали – до 18 тисяч гривень.

Експерти вже б'ють на сполох: якщо так триватиме й далі, то зовсім скоро не буде кому їхати за викликом "103". Дзвінки зазвичай надходять в Центр первинної медико-санітарної допомоги Києва. Саме тут катастрофічно не вистачає ліків та обладнання, не кажучи вже про своєчасну та гідну оплату персоналу.

Популярні новини зараз

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Приміром, оклад лікаря вищої категорії складає до 4000 гривень, тоді як випускникам інститутів слід розраховувати хіба що на мінімалку у 3200 гривень. Цілком логічно, що мало хто захоче не досипати ночами та витрачати свій час на таку роботу.

Тільки в період із січня по березень із "швидкої" столиці звільнилися майже 300 осіб - 67 лікарів та 226 фельдшерів. Тоді як прийшли всього п'ятеро, та й ті поки що перебувають на стажуванні і не володіють всіма необхідними навиками для надання допомоги важким хворим.

В рамках майбутньої медичної реформи планується змінити підхід до системи "103": консультацію даватимуть телефоном тим, хто "може потерпіти", а на візит лікаря може сподіватися хіба що пацієнт із дуже непростим діагнозом.

Загалом якщо порівняти зарплати медиків в Україні та за кордоном, то стає зрозуміло, чому наші так рвуться до Європи ледве встигнувши закінчити навчання. Приміром, на батьківщині отримують у 10 разів менше, ніж у тій самій Польщі, у 45 разів – ніж у Німеччині, і майже у 100 разів – ніж у США. Даються взнаки і довгі роки перебування в інтернатурі. Молодим фахівцям треба на щось жити, але поки він дочекається тих 4 тисяч на місяць пройде чимало часу.

Ймовірно, справа у недостатньому фінансуванні галузі, але ситуацію це не змінило: за два роки з України виїхали 70 тисяч лікарів у пошуках кращих умов та вищого прибутку.

Дивіться: за що доведеться платиться українцям після запровадження медичної реформи?

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні заборонили популярний препарат для діагностики МРТ.