В українському інтернет-просторі невідомими був створений Telegram-бот, який поклав кінець анонімності в Мережі. Він лише за номером телефону за запитом видає ім'я і прізвище власника.
При цьому новостворений Telegram-бот має у своїй базі приблизно 30 млн українських номерів. Як виявилося, вони були зібрані з сайтів work.ua, rabota.ua і Android-додатків. Про це повідомляє AIN.
Telegram-бот дуже простий у користуванні. Для того, щоб дізнатися особу того, хто телефонував, достатньо ввести номер у форматі 380ххххххххх і відправити запит. У разі, якщо дані вже внесені і є в базі нового сервісу, моментально з'явиться ім'я та прізвище людини, до якого прив'язаний цей номер.
З популярних сайтів з пошуку роботи номери могли бути вилучені з бази резюме. А ось те, як саме творцям досить спірного сервісу вдалося отримати дані з Android-додатків, залишається загадкою.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Власником бота вказаний хтось @bot_creaters, проте яка реальна особистість стоїть за ним поки що з'ясувати не вдалося.
Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" у популярному додатку Instagram з'явилася функція оплати товарів і послуг. Щоб залучити на свій майданчик рекламодавців, розробники Instagram дали можливість користувачам розплачуватися за покупки в інтернет-магазинах, платити за послуги салонів і ресторанів.
У компанії сподіваються, що власники популярних брендів самі будуть стимулювати покупців платити через Instagram, а тому розраховують на приплив нових користувачів.
Про підготовку створення власної платіжної системи Instagram оголосив у минулому році. Поки функція доступна тільки для дуже невеликої групи партнерів, але творці програми сподіваються розширити список. В майбутньому має з'явитися функція покупки квитків в театри і на концерти. Про це повідомляє CNBC.