Найтриваліше в 21 столітті місячне затемнення можна буде спостерігати і в Україні в ніч з 27 на 28 липня, коли повний Місяць пройде через тінь Землі.
Астрономи очікують, що повне затемнення триватиме протягом 1 години 43 хвилини, а часткове затемнення - до і після повної фази затемнення - триватиме 3 години 55 хвилин, пише Science Alert.
Це затемнення буде тривати так довго, тому що Місяць пройде через найтемнішу область земної тіні, відому як Umbra, яка також дасть супутнику нашої планети червонуватий блиск "Кривавого Місяця".
Це буде найменший повний Місяць, оскільки він буде в апогеї – найбільш віддаленої від Землі точці місячної орбіти. Фахівці відзначили, що затемнення почнеться о 21 годині 24 хвилини за київським часом.
В 22.30 Місяць повністю зайде в тінь землі і стане червоним. Пік затемнення відбудеться в 23.22, а в 00.13 затемнення завершиться. Вчені додали, що затемнення закінчиться приблизно о 00 годин 20 хвилин.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Затемнення буде видно в Східній Африці та Центральній і Південній Азії, а також Антарктиді. У Південній Америці, Західній Африці та Європі затемнення почнеться на сході Місяця, у Східній Азії та Австралії — навпаки, при заході. У Північній Америці затемнення не буде видно взагалі.
Цікаво, що в східних регіонах України затемнення буде видно краще, ніж на решті території країни. Орієнтовно затемнення можна буде спостерігати близько 22 години за Києвом 27 липня.
Варто відзначити, що всього через кілька днів після місячного затемнення Марс пройде в найближчій по відношенню до Землі точці з 2003 року. 31 липня Червона планета перебуватиме на відстані 57,6 млн км від Землі, що дозволить спостерігачам у Східній Півкулі побачити Марс неозброєним оком.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені прийшли до висновку, що людство цілком може бути самотнім у Всесвіті. Шанси на це, за їхніми підрахунками, засновані на безлічі наукових робіт попередників, що в песимістичному варіанті складають 85%. Методика визначення ймовірності життя у Всесвіті науковці розраховували за допомогою звичайної формули.
У 1960-і роки астроном Френк Дрейк запропонував формулу для розрахунку числа цивілізацій в Чумацькому Шляху, які могли б вступити в контакт з людством. Ця формула надзвичайно проста: з усіх математичних операцій вона використовує лише множення.