В Україні продовжує нарощувати оберти споживче кредитування. Про це повідомили в Національному банку. Так, за підсумками першого кварталу 2018 року фізичним особам було видано на 5,6% більше кредитів порівняно з аналогічним періодом минулого року. Загальна сума кредитів склала 83,8 млрд грн.

Як правило, українці беруть кредити на поточні потреби. Наприклад, це кредити на покупку побутової техніки. Лідерами з надання споживчих кредитів в перші три місяці 2018 року стали державні та банки з приватним українським капіталом. У той же час в корпоративному сегменті кількість кредитів майже не змінилася.

Втім, незважаючи на зростання кредитування населення, частка непрацюючих кредитів зросла на 1,8%, до 56,4% загальної заборгованості банківського сектора. Цей результат пов'язаний з негативним ефектом від зміни методології обліку фінансових інструментів.

Ставки за гривневими кредитами корпораціям трохи зросли — на 1,1%, до 15,5% річних. Ставки за кредитами населенню збільшилися на 0,4%. У січні-березні нинішнього року обсяги банківських вкладів населення зросли на 2%, а це за фіксованим на початок року курсу — 475 млрд грн.

Популярні новини зараз

Тарифи просто непідйомні для пенсіонерів: українці тікають від "Київстар"

Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня

Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи

Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українцям, які потрапили в "чорні списки" Нацбанку, більше не світить кредит. Кредитний реєстр дозволить банкам зменшити ризики, а регулятору – реагувати на проблеми ще на ранній стадії.

Взяв кредит, а потім затримуєш платежі – потрапиш в "чорний список" Нацбанку. Кожен український банк повинен поповнювати список, а боржники не зможуть розраховувати на кредит. Саме такі нововведення прописані в свіжому законі про кредитний реєстр. Подібне практикують у багатьох країнах, головне їх завдання – максимально зменшити кількість проблемних кредитів.

Кредитний реєстр дозволить банкам зменшити ризики, а регулятору – реагувати на проблеми ще на ранній стадії, заявили у Незалежній асоціації банків України. Завдання максимум – зменшити загальну кількість проблемних кредитів.