Вже найближчим часом розпочнеться так званий сезон відпусток, коли українці почнуть масово подорожувати по країні на власних машинах.

Про це повідомляють ЗМІ.

Стало відомо, які дороги їх чекають в "курортних" регіонах.

Журналісти перевірили дороги, які ведуть до найпопулярніших курортів України: Одеси, Коблева і Бердянська. Саме для цього вони особисто проїхались власними автомобілями цими дорогами.

Автобан Київ-Одеса

Популярні новини зараз

Помер легенда гурту "Сплін" Олег Еміров: збулося страшне пророцтво

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

У лісі під Львовом оселився безхатько, боляче дивитися: "Дружина померла, доньки вигнали"

Показати ще

Саме цю дорогу прийнято вважати однією з найкращих в країні, і в цілому це дійсно так. Проте під час своєї "інспекції" журналісти потрапили у сильну зливу, тому рух по трасі був уповільненим, крім того, на виїзді з Києва автомобілістів чекала великий затор, що утворився через ремонтні роботи на Кільцевій дорозі.

Дорога до Коблево

Іншим популярним курортом України є Коблево. В даний момент у Кіровоградській області проходять посилені ремонтні роботи, яка веде до моря: на ній з’явиться абсолютно нове покриття. Через це на трасі періодично виникають локальні пробки: тут діє принцип реверсивного руху.

При цьому наголошується, що ділянка траси на території Миколаївської області знаходиться в жахливому стані: в деяких місцях на дорозі практично відсутнє покриття.

Дорога на Бердянськ

Довжина траси Запоріжжя-Бердянськ складає всього 200 кілометрів. При цьому перші 50 кілометрів дороги знаходяться нехай і в недосконалому, але нормальному стані, а ось далі починаються величезні ями і ціла смуга перешкод, рух по якій сильно утруднено. У зв’язку з цим відпочиваючим радять їхати в об’їзд: через Мелітополь, що на 40 кілометрів довше.

Разом з тим варто відзначити, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вводить нову норму в Державні будівельні норми щодо ширини смуг руху в містах у містах і селах. Про це повідомив в Facebook заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Нова норма запроваджена з метою впровадження європейських стандартів безпеки на дорогах. Зміни будуть стосуватися проектування нових і реконструкції існуючих вулиць і доріг. Вони містяться у новій ДБН Ст. 2.3-5:2018 "Вулиці та дороги населених пунктів".

Оновлена ДБН вже опублікована, і вступить в силу з 1 вересня 2018 року.

"Сьогодні в Україні ширина смуг руху на дорогах становить 3,5-3,75 метрів в залежності від їх призначення. Однак європейська практика показує, що дороги з меншою шириною смуги руху — близько 3-3,25 метрів — підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю", - заявив Парцхаладзе.

У новій ДБН по вулицях і дорогах було прийнято рішення переглянути і адаптувати цю норму до європейських, звузивши ширину смуг руху на українських дорогах при їх проектуванні та будівництві.

Парцхаладзе впевнений, що такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшення аварійності, а також збільшення пропускної здатності вулиць і зменшення заторів. Крім того, це дозволить ефективно розвиватися велосипедного руху та громадського транспорту за рахунок облаштування окремих смуг для них.

На магістралях загальноміського значення безперервного руху в великих і великих містах ширина смуги руху становить 3,5 м.

На місцевих житлових вулицях і дорогах всіх населених пунктів ширина смуги руху становить 2,75 м.

Журналісти на собі відчули всі складнощі курортного відпочинку по-українськи.Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в'їзд до центру Києва хочуть зробити платним.