Суд Миколаївської області офіційно визнав банкрутом підприємство ПАТ " Чорноморський суднобудівний завод".

Як відомо, тривалий час у заводу були фінансові проблеми. Тепер підприємство визнали банкрутом, а його керівника звільнили. Базується він у Миколаєві, колись був найбільшим суднобудівним підприємством в Україні та одним з найбільших в Європі.

Чорноморський суднобудівний завод

Утворений 1907 шляхом об'єднання двох корабелень, посталих у 1895—1897, в одне підприємство під назвою "Наваль". Після створення завод очолював інженер, організатор виробництва і промисловий магнат Іоаким Каннегісер.

ЧСЗ випускав великовантажні і пасажирські судна, великі морозильні траулери-рибозаводи (вперше 1956 в СРСР), судна китобійної бази "Україна" (з 1957), а також прогулянкові човни, палубні суднові механізми, сільськогосподарські машини тощо.

Завод має у розпорядженні стапелі, які можуть бути задіяні при будівництві авіаносців. Так званий перший стапель раніше був реконструйований і станом на 2012 р. на ньому можливе виконання комплексу робіт, пов'язаних зі спорудженням великих кораблів і суден водотоннажністю до 105 тис. тонн, встановлення на них великогабаритних механізмів.

Популярні новини зараз

Пенсії в Україні: важливі зміни, що вплинуть на 80% пенсіонерів

Наркомани, багатодітні та хворі: військовий жорстко пройшовся по ТЦК

Одним 300 грн, іншим – майже 600 грн: кому з пенсіонерів додадуть грошей цієї зими

Зняв гроші або отримав переказ: за що банки почнуть блокувати українцям картки

Показати ще

Перед початком російського вторгнення на Схід України підприємство змінило профіль: почало виготовляти деталі для металургійної галузі. У суднобудівництві тоді настала глибока криза.

Навесні цього року виробничу діяльність вдалося розширити: за рахунок Миколаївського майданчику компанії "Smart Maritime Group", навіть оголосили про набір спеціалістів на нові вакансії, було 150 вільних робочих місць. Шукали збиральників та зварювальників судових, кранівників та фахівців з інших робочих спеціальностей.

Дивіться: Логістично-індустріальний парк на базі Чорноморського суднобудівного заводу

Як повідомляв портал "Знай.ua", викрито найбільші корупційні схеми власників торговельних мереж у Києві. Приміром, наразі увага мешканців столиці та ЗМІ прикута до подій, що стосуються одного з найбільших в Україні ТРЦ Ocean Plaza, площею у 165 тисяч квадратних метрів, відкритий у листопаді 2012-го року. Стало відомо, що трійця російських олігархів Лілії Ротенберг, Олександр Пономаренко та Олександр Скоробогатько, власники ВАТ "ТПС Нерухомість" (компанія виконує роль централізованого керівництва ТРЦ Ocean Plaza), активно взялася за питання продажу торгівельно-розважального центру.