З п'ятниці, 15 червня, нові українські візові центри почнуть працювати в восьми містах РФ та інших країнах світу,
Про це повідомляє департамент консульської служби Міністерства закордонних справ (МЗС) України в Facebook.
"З 15 червня до 1 серпня в різних куточках світу почнуть роботу нові українські візові центри, які надаватимуть послуги іноземцям в сфері прийому клопотань при оформленні віз для в'їзду в Україну", - йдеться в повідомленні. Географія розташування 56 візових центрів: м Алжир (Алжир), м Луанда (Ангола), м Дакка (Бангладеш), м Ханой, м Хошимін (В'єтнам), м Аккра (Гана), м Аддіс-Абеба (Ефіопія), м Каїр (Єгипет), м. Хараре (Зімбабве), м Бенгалуру, м Делі, м Калькутта, м Мумбай, м Ченнай (Індія), м Джакарта (Індонезія), м Багдад, м Ербіль (Ірак), м Тегеран (Іран), м Амман (Йорданія), м Яунде (Камерун), м Найробі (Кенія), м Пекін, Гуанчжоу, м Шанхай (Китай ), м Ель-Кувейт (Кувейт), м Кіншаса (ДР Конго), м Абіджан (Кот-д'Івуар), м Бейрут (Ліван), м Куала-Лумпур (Малайзія), м Рабат ( Марокко) , М Абуджа (Нігерія), м Абу-Дабі, р Дубай (ОАЕ), м Ісламабад, м Карачі, м Лахор (Пакистан), м Кейптаун, м. Преторія (Південна Африка), м Єкатеринбург, г. Казань, м Калінінград, г. Москва, Новосибірськ, Ростов-на-Дону, м Самара, Санкт-Петербург (РФ), м Ер-Ріяд, м Джедда (Саудівська Аравія), м Дакар (Сенегал), м Туніс (Туніс), м Анкара, м.Стамбул, р Ізмір (Туреччина), м Кампала (Уганда), м Маніла (Філіппіни), м Коломбо ( Шрі Ланка).
Також повідомляється, що на центри покладається технічний супровід візових досьє і надання сприяння заявникам, а безпосереднє прийняття рішень про оформленнях / відмовах у видачі віз будуть здійснювати, як і раніше, консули України в закордонних дипломатичних установах.
Разом з тим варто відзначити, що у понеділок, 11 червня, виповнилось рівно рік, як в Україні почав діяти безвізовий режим з Євросоюзом. Можливістю літати в Шенгенську зону без візи скористалися понад 500 тисяч разів, щоправда, більшість мандрівників вважали за краще "добити" старі візи.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Як повідомляє ВВС, переважна більшість людей, які відстояли кілометрові черги за біометричними паспортом, так ним і не скористалися.
Як повідомили в Державній прикордонній службі, за рік співвітчизники скористалися безвізом 517 тисяч разів. Йдеться про поїздки на територію Євросоюзу з біометричним паспортом без візи, що діє.Уточнюється, що це кількість в'їздів, а не людей. Другий показник підрахувати вкрай складно. В цілому з червня 2017 року по червень 2018 роки українці їздили в ЄС 19,5 млн раз, і з них близько 4 млн - за біометричними паспортами, але з дійсною візою.
Разом з тим громадська організація "Європа без бар'єрів", спираючись на дані ЄС, підрахувала, що в 2017 році, коли безвіз діяв вже півроку, кількість запитів від українців на візи скоротилося вдвічі - з 1,4 млн до 720 тисяч.
Як відомо, в безвізовий для нас європейський список входять Австрія, Бельгія, Болгарія, Німеччина, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія і Швеція.
Українські експерти стверджують, що безвіз так і залишився для українців суто теоретичною можливістю туристичних поїздок до Європи.
Думка економістів підтверджують і туроператори, які констатують: незважаючи на те що це наше перше повноцінне безвізове літо, смаки українців за рік мало змінилися і бажаючих поїхати на відпочинок до Європи більше не стало.
Рік безвізу. Понад півмільйона українців скористалися можливістю поїхати до Європи