Україна піднялась за рік на 19 позицій і посіла 80-е місце у рейтингу найбільш привабливих громадянств, і все це завдяки введенню безвізового режиму з Євросоюзом.

Про це йдеться у дослідженні компанії Henley & Partners.

Як повідомляє компанія, Грузія і Україна стали країнами, де за рік зростання цінності громадянства було найбільш помітним. Вони піднялися у рейтингу на 20 і 19 позицій відповідно. Основна причина — отримання безвізового доступу до країн Шенгенської зони.

Вперше за останні 5 років очолила рейтинг Індексу громадянств світу Франція, тоді як Німеччина опустилася на друге місце.

Перелік країн у першій десятці практично не змінився: Ісландія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Італія, Ірландія, Швейцарія, Австрія.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Але Ірландія замінила в десятці лідерів Іспанію, яка перемістилася на 11-е місце.

Всього в рейтингу громадянств 209 країн. Найменш привабливими громадянствами світу є громадянства Афганістану і Сомалі.

Темно-синій колір - надзвичайно висока цінність громадянства, блакитний - дуже висока, зелений - висока, помаранчевий - середня, червоний - низька.

Раніше повідомлялось, що Україна стала першою у рейтингу паспортів в СНД за версією Henley & Partners.

З початку безвізового режиму Україна посідала 30-те місце у рейтингу Global Passport Power Rank, після скасування віз з ОАЕ у грудні 2017-го вона піднялася на одну сходинку.

Як повідомляв Знай.uа, Збройні сили України посіли 29 місце у рейтингу найсильніших армій світу. У минулому ж році українська армія займала 30 місце. ЗСУ опинилися між Грецією (28 місце) і Чехією (30 місце).
Перша трійка топ-армій світу як мінімум три роки поспіль незмінна – США, Росія і Китай. Армія Ізраїлю зайняла 16 місце, Польщі – 22, Угорщини – 57 місце.