Міністерство освіти України має намір виключити деякі поняття, які входять у державні підручники.
До такої думки прийшли експерти після проведення антидискримінаційної експертизи, про це повідомляється на сайті відомства. У відомстві вирішили доступно пояснити для чого була створена комісія і з якими дискриминациями вони зіткнулися.
"З 2017 року Антидискримінаційна експертиза шкільних підручників, які готуються до друку за державний рахунок, виявила кричущі випадки дискримінації. Однак деякі питання експертизи вимагають пояснення, тому МОН відповідає на найпоширеніші запитання громадян і спростовує міфи ", - повідомляють у відомстві.
Зокрема, "неприпустимим для демократичної країни" визнали слова "негри", "жиди", "цигани". Також експерти міністерства наполягають, що слово "батьки" необхідно замінити на "рідні" через те, що три мільйони дітей (майже 40%) живуть у неповних сім'ях, в тому числі через "російську агресію на сході України".
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Експертиза виявила, що в підручниках повністю відсутні герої, що представляють людей з інвалідністю, літні люди зображуються виключно немічними. Так, сьогодні 6% населення нашої країни - близько 2,5 млн осіб - це люди з інвалідністю. Зараз в школи, в інклюзивні класи приходять діти з особливими освітніми потребами. Саме Антидискримінаційна експертиза дала можливість включити в підручники людей з інвалідністю та зробити їх частиною картини світу, яку створює школа у дітей, змінити образ літніх людей", - підкреслюють у міністерстві.
Крім цього, співробітники міністерства звернули увагу, що в підручниках є ознаки дискримінації, які зображують хлопчиків / дівчаток в стереотипних ролях, тим самим пропагуючи застарілі форми поведінки. Наприклад, уявлення, що про дітей можуть дбати лише дівчата, чи що технічними професіями можуть займатися виключно хлопці.
Як повідомляв портал "Знай.uа", в Україні існує певна гендерна дискримінація на ринку праці, проте вона є більш ментальною. Крім того, така ситуація спостерігається по всьому світу, повідомила начальник відділу профорієнтації Державної служби зайнятості Наталя Пешко.
Як вона пояснила, внутрішня статистика Державної служби зайнятості (ДСЗ) показує, що безробітних жінок та чоловіків в Україні приблизно однакова кількість. Вони мають однакові можливості працевлаштування, рівний доступ до різних послуг. Але люди самі по-різному використовують ці можливості. У цьому контексті чоловіки більш активні і більш мобільні.