Доведені до відчаю працівники ДП "Украерорух" готові відстоювати свої права і вимоги до Міністерства інфраструктури України шляхом оголошення страйку. Така форма протесту трудового колективу передбачена чинним законодавством. Більш того, в рамках вже прийнятого рішення про початок трудового спору (конфлікту) з МІУ, протест співробітників ДП дійсно дуже вірогідний.
Про це в коментарі виданню "Экономические известия" повідомив Голова Ради підприємства Кирило Поліщук.
За його словами, рішення про страйк обговорювалося під час останнього засідання Трудового колективу "Украероруху" 25 квітня 2018 року.
"Колектив ініціював колективний трудовий спір з профільним міністерством. Законодавство передбачає право працівників на протест, тим більше, якщо в рамках спору (конфлікту) їх права як і раніше будуть залишатися скривдженими, а вимоги не виконаними.
На конференції обговорювалася готовність диспетчерів підприємства відмовитися від виконання своїх обов'язків на якийсь проміжок часу. Якщо це здійсниться, то над українським небом в цей момент не зможе пролетіти жоден літак. Імовірність такого протесту, як на мене, дійсно велика, тому що співробітники "Украероруху" доведені до відчаю ", - розповів він.
Поліщук не назвав конкретних дат можливого протесту, однак і не виключив, що старт акції може збігтися з проведенням в столиці фінального матчу Ліги Чемпіонів УЄФА.
"Я не можу замість колективу приймати рішення. І не можу говорити про якісь дати. Я можу сказати одне, учасники трудової конференції висловили готовність до таких радикальних заходів. Їх вимоги півроку ігноруються з боку МІУ. Звернення колективу і профспілок про те, що "Украерорух" не повинні очолювати люди, які фігурують в кримінальних справах про корупцію, нікому не цікаві. Більш того, окремі чиновники міністерства намагаються "закрити рот" і співробітникам ДП і профспілкам ", - уточнив він.
За словами Поліщука вимоги працівників "Украероруху" "дуже прості" - це виконання рішень трудового колективу.
"А колектив вирішив і висловив недовіру директору Бабейчуку і його заступникам. На підставі цього зажадав від міністра Омеляна звільнити Бабейчука, Мельника, Шевчука, Гомболевського і Касьяненка. Причина недовіри цим людям і таких вимог в тому, що при зазначених чиновниках з підприємства було виведено 405 млн грн на банк-банкрут "Платинум банк". На нашу думку це була банальна схема розкрадання бюджетних коштів. Зараз за цим фактом відкрито вже три кримінальні справи, а їх фігуранти продовжують керувати "Украерорухом". В якій країні таке можливо? Більш того, з того, що сьогодні спостерігає колектив щодо частини управління підприємством, слідує, що ДП готують до зміни організаційно-правової форми та в подальшому до приватизації. Допустити цього ми не можемо. Найсумніше, що всі ці процеси протегують з боку МІУ.
Ще одне. Фінансовий аудит "Украероруха" проведений за наказом Омеляна вже більше трьох місяців тримається в секреті. Напевно, що б не привертати до відповідальності причетних до фінансових махінацій на підприємстві осіб. Всі ці факти і не тільки ці змушують колектив всерйоз говорити про протести і страйки ", - зазначив він.
Нагадаємо, 25 квітня колектив ДП "Украерорух" повторно висловив недовіру своєму директорові Бабейчуку і знову зажадав його звільнити.
Тим часом, за наказом заступника Омеляна, Лавренюка, на підприємстві намагаються переписати Статут.