Міносвіти Білорусі розробило та затвердило навчальну програму "Українська мова" для 5-9 класів шкіл з білоруською та російською мовами навчання.
Відомо, що мета програми - сформувати в учнів уміння і навички нормативної усної та письмової української мови.
Будуть вивчати елементарні знання про особливості української мови порівняно з російською та білоруською. Завдяки цьому будуть розвивати почуття любові і поваги до українського народу, інтересу до його мови, культури, літератури, звичаїв, традицій.
Посольство України в Мінську зазначає, що це сталося в контексті розвитку співробітництва України з Білоруссю в сфері освіти. Це обговорювали на торішніх переговорах президента Олександра Лукашенка в Києві.
Викладачів української мови та літератури вже готують на філологічних факультетах в університетах Мінська та Бреста. У Мінську та Гомелі зараз діють курси української мови для дорослих та дітей, організовані українською діаспорою.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Нагадаємо, раніше після запланованого об'єднання шести шкільних предметів (біологія, географія, фізика, хімія, економіка, астрономія) в єдиний курс "Природничі науки" навряд чи варто очікувати масового скорочення вчителів. Таку думку висловила експерт з питань працевлаштування Тетяна Пашкіна.
"Мені здається, що у нас вчителів не вистачає. Хороших вчителів не вистачає не тільки в Києві, але і в Україні в цілому. Якщо взяти той же Київ і таку ходову професію вчителя іноземної мови, то плинність там дуже велика. Навіть незважаючи на те, що вчителі в державних школах оплачуються краще, ніж лікарі, все одно ми відчуваємо дискримінацію, тому що вчитель англійської мови може заробити в школі в 2-3 менше, якщо він буде викладати по Skype або бути викладачем на курсах", - зазначила вона.
Як повідомляв портал "Знай.uа" у Європейському союзі впевнені, що критика української освітньої реформи "непропорційно роздута". Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на заяву заступника генерального директора Єврокомісії з питань політики сусідства та переговорів по розширенню Катаріни Матерновой. За її словами, проблема мовних меншин була лише незначною часткою більш широкої, основоположною реформи системи освіти українських дітей.