Україні потрібно терміново реформувати армію - побудувати центри бойової підготовки і провести критичний аналіз всієї структури ЗСУ та Міноборони.

Про це в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" заявив командувач армією США в Європі Бен Ходжес.

За його словами, Штати вже пройшли весь цей довгий шлях у 70-х, вивчивши гіркий урок після катастрофічних втрат у В'єтнамі.

"Перше: центри бойової підготовки. Ми серйозно взялися за підготовку. Ви знаєте, що в США є Національний тренувальний центр, у пустелі, є Об'єднаний центр підготовки у Форт-Полк, Луїзіана, а також є навчальний центр у Хоенфельсі, Німеччина. ВВС почали проводити регулярно вчення в умовах, наближених до бойових Red Flag/Blue Flag. Іншими словами, номером один стала пильна увага до постійних тренувань і постійного підтримання високого рівня бойової готовності. Тільки постійні навчання і тренування допомогли відтворити армію", - зазначив л Ходжес.

Популярні новини зараз

"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Крім того, Україні варто критичним поглядом подивитися на структуру військових сил і вирахувати свої слабкі сторони.

"Ми створили і впровадили так звану постійно діючу систему роботи над помилками і аналізу проведених операцій (AAR, After Action Review). Після кожних навчань усі, хто брав участь, відверто обговорюють під керівництвом лідера все, що сталося, і, перш за все, вивчають, що саме сталося не так, чому воно сталося не так, і як це виправити. Ця проста процедура допомогла змінити армію, оскільки змусила нас бути чесними із самими собою на всіх рівнях. Тепер чесність і самокритика - як кисень, ми без них вже нічого не робимо", - розповів генерал.

Особливу увагу Ходжес порекомендував приділити навчанню сержантів, адже саме їх корпус є тією самою сполучною ланкою між армією і цивільним суспільством.

"Бути сержантом - це не просто додати значок собі на форму. Сержантів ми навчаємо так само, як і офіцерів. Тут є два моменти. По-перше, наскільки я знаю, Міністерство оборони заявило, що хоче досягти стандартів НАТО до 2020 року. Це дуже важлива і досяжна мета, якщо правильно зосередити ресурси, щоб українські підрозділи стали операційно сумісними з підрозділами НАТО. І важливою частиною цього процесу є продовження розвитку сержантського корпусу. Цей корпус дуже важливий, оскільки при сучасних військових діях неможливо централізувати всі рішення в одному місці, а потім сподіватися, що всі будуть їх виконувати - така природа сучасних бойових дій. Комунікація в ланцюзі управління постійно переривається, і дії армії залежать від рішень молодших командирів, щоб ви могли розуміти, що відбувається. Це значить, що ви маєте наділяти їх повноваженнями; вони повинні відчувати, що можуть приймати рішення, вони повинні практикувати самостійні ініціативні дії. І, звичайно ж, перш за все цей обов'язок лягає на сержантів", - додав генерал.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Генштаб наобіцяв військам сім мішків гречаної вовни.