В епоху цифрових технологій IT не просто спеціалізація, сьогодні це інструмент, такий же базовий як читання та писання. Натомість, в українських школах приділяється недостатня увага такому важливому предмету, як інформатика. Цей предмет став парадоксом середньої освіти. Адже замість того, щоб мотивувати і захоплювати дітей сучасними технологіями, шкільна інформатика зводиться до застарілої мови програмування Паскаля і абсолютно відбиває бажання дітей розвиватися в цій сфері.

Щоб виправити цю ситуацію, в Україні стартувала соціальна ініціатива "IT-школяр". Ініціатива об'єднала лідерів IT-освіти та представників IT-компаній з метою якісного оновлення змісту шкільної інформатики.

До пілотного проекту приєдналися перші три школи в Києві і Чернігівській області.

Апробація "пілота" почалася в Навчально-виховному комплексі №167, Малодівицькій загальноосвітній школі та Прилуцькій спеціалізованій школі №6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій. На цьому тижні в школах провели батьківські збори, раніше — тестові уроки для вчителів. Починаючи з лютого, за згодою батьків учні зможуть відвідувати безкоштовні факультативні заняття з програмування, 3D-моделювання, робототехніки, геймдеву та інших дисциплін.

Програма розроблена індивідуально для кожної школи, а займатися з дітьми будуть практикуючі IT-фахівці з великим досвідом викладання.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

"Завдання ініціативи — повністю оновити зміст шкільної інформатики, зробити її сучасною і прикладною. Ми хочемо познайомити дітей з новими технологіями, зацікавити, дати актуальні знання і показати, як їх використовувати. IT вже давно не тільки спеціалізація, сьогодні це інструмент, такий же базовий як читання або писання", — сказав автор ініціативи, засновник HUB 4.0 Валерій Омельченко.

В ініціативі беруть участь 30 партнерів: IT-компанії та освітні центри. Їх методики викладання та навчальні матеріали стали основою програми "пілотних" факультативів.

"На базі нашого навчально-виховного комплексу, починаючи з 1 класу, ми об'єднали науку, технології, інженерію з подальшим розвитком в веб-дизайн, анімацію, 3D-моделювання. Наші учні закінчують школу з певною професією і вже можуть реалізовувати себе в житті", — повідомив заступник директора НВК №141 ОРТ, засновник навчального STEM-центру "Сократ" Сергій Дзюба.

Викладачі Центру робототехніки Boteon навчатимуть дітей роботобудуванню, технологіям розумного будинку і 3D-друку, а волонтерська ініціатива Code Club програмуванню.

"Основний модуль для середньої школи — Scratch, старшокласники опановують HTML/CSS і Python. Поки тестово впроваджуємо модуль по Javascript. Щороку ми отримуємо навчальні матеріали з Великої Британії, переводимо і передаємо викладачам", — повідомив керівник Code Club UA Максим Макаров.

Крім нових факультативів та залучення викладачів ініціатива "IT-школяр" передбачає технічне оснащення. Кожна пілотна школа вже отримала 3D-принтер.

"Для нас важливо бути частиною проекту ще й тому, що він передбачає навчання і вчителів. Вони будуть присутні на факультативних заняттях і вчитися працювати з сучасним обладнанням", — зазначила директор НВК №167 Олена Кавун.

Ініціатива "IT-школяр" була створена в грудні 2016 року. До однойменної робочої групи приєдналися компанії Cisco Academy, Цитрус, The Future, BrainBasket Foundation, Unit city, IT Education Academy, Main School, SmartMe University, Boteon, STEM-центр «Сократ», Roboclub, Code Club Україна, What If education, Kid 'it, НВК ОРТ та інші.

Відомі українські IT-експерти зняли ролик на підтримку модернізації програми інформатики в школах країни.

До ініціативи приєдналися заступник Глави АПУ Дмитро Шимків, керівник Unit Factory Валерія Заболотна, керівник програм EPAM Ukraine Максим Почебут, засновник HUB 4.0 Валерій Омельченко, СЕО національної мережі електротехніки "Цитрус" Віталій Кузнєцов та інші.

Вони вважають, що шкільна інформатика повинна змінитись і мотивувати учнів розвиватись у цій сфері.

"Наші діти вже живуть в цифрову епоху. Інформатика за межами школи це робототехніка і 3D-друк, великі дані, створення ігор, сайтів, це цілий світ інновацій! Так чому всього цього немає в школі?", - говорять експерти.