27 червня Microsoft повідомив про масовану хакерську атаку, перші повідомлення про яку розпочалися з України, а потім інформація про зараження почала з'являтися в 64 інших країнах, до числа яких входять Бельгія, Бразилія, Німеччина, Росія та США.

Відповідна інформація з'явилася у блозі Microsoft. У компанії підкреслили, що в Україні хакери інфікували 12,5 тисяч комп'ютерів.

За словами фахівців компанії, хакерську атаку здійснили за допомогою віруса-вимагача, який є новим варіантом Ransom:Win32/Petya, але більш витонченим за свого попередника.

Крім того, у Microsoft підтвердили вину софту M.E.Doc, який використовують у бухгалтерії. Його створила українська компанія.

При цьому спочатку такі дані в компанії вважали непрямими. Однак більш детальне дослідження підтвердило раніше подану заяву української кіберполіції – винен M.E.Doc. Весь процес кібератаки запустили 27 червня о 10.30, і до обіду загроза поширилася на компанії по всій Україні. А сталося все після легального оновлення програми.

Популярні новини зараз

Надбавки за вік у травні: хто з пенсіонерів може отримати

Нові правила мобілізації: жінок просять з'явитись в ТЦК – кого чекають в першу чергу

На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки

Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+

Показати ще

До слова, у Microsoft зауважили, що їхній безкоштовний антивірус Windows Defender зумів розпізнати загрозу і порадили користувачам вчасно оновлювати операційну систему, оскільки нові версії містять захист від усіх сучасних загроз.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у кіберполіції відшукали джерело хакерського вірусу. За фактом масштабної вірусної атаки на Україну Нацполіція розпочала кримінальне провадження.