У Львові після тривалої тяжкої хвороби померла Надія Франко – правнучка класика української літератури Івана Франка. Про це повідомили співробітники музею Івана Франка на сторінці у Facebook.

Відзначається, що Надія Франко була онукою молодшого сина Івана Франка – Петра.

Надія померла внаслідок невиліковного онкологічного захворювання.

"Із сумом повідомляємо, що після тривалої важкої хвороби 10 травня померла Надія Франко, правнучка Івана Франка, онука його наймолодшого сина Петра. Пані Надія завжди була близьким другом музею Івана Франка. Висловлюємо найщиріші співчуття родині та близьким", – йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз

"Відрізати два міста, прикриваючись миром": відомий екстрасенс визначив плани росії на травень 2024

Українці зможуть отримати грошову компенсацію: кому слід звернутися до відділення "Ощадбанку"

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Показати ще

Поховають Надію Франко сьогодні, 12 травня о 13:00 на Личаківському кладовищі у Львові.

"Надія писала статті про Івана Франка, їздила на конференції в Канаду. Працювала заступником директора історичного архіву. У Львові у нас велика сім'я, і ми завжди підтримували і підтримуємо інтерес до творчості і життя Івана Франка, допомагали молоді, але намагалися не хвалитися і не афішували цю. Але поетом або письменником ніхто з нас не став", - розказала сестра помелої.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", у Санкт-Петербурзі на 83-му році життя помер режисер Ернест Ясан. Як повідомили в прес-службі кіностудії "Ленфільм", він перебував у важкому стані після ДТП, яке сталося 27 квітня.

Відомо, що в кінці квітня Ернест Ясан потрапив в серйозне ДТП і знаходився в реанімації з переломами і струсом мозку.

Дата і місце прощання з одним з найстаріших режисерів "Ленфільму" поки не відомі.

Ясан зняв 14 фільмів, в числі яких "У моїй смерті прошу винити Клаву К.", "Сон в руку, або Валіза". Крім того, він зняв серіали "Агент національної безпеки" і "Крот".

Нагадаємо, найстаріший вчений Австралії Девід Гудолл добровільно пішов з життя у швейцарському місті Базелі, слухаючи "Оду до радості" Бетховена.

104-річний еколог Девід Гудолл вчинив евтаназію - науковець помер в клініці Life, після введення спеціального препарату під наглядом лікарів.