Днями стало відомо, що у соцмережах з'явився новий спосіб шахрайства. Як з'ясувалося, аферисти в мережі від імені якоїсь Галини Заруби (на даний момент її профіль у Facebook видалений) просять українців жертвувати гроші дитині на операцію з трансплантації головного мозку. Однак, таку операцію ще не проводив жоден хірург у світі.

Так, зараз у соцмережах масово поширюється повідомлення від нібито матері дитини, яка просить зібрати гроші на операцію з трансплантації головного мозку.

"Часу дуже мало і потрібно зібрати дуже велику суму на трансплантацію головного мозку, яка становить 140 960 доларів!" – йдеться в повідомленні.

В той же час справжні представники фонду, який нібито допомагає збирати кошти, заявили, що не мають ніякого відношення до вищезазначених шахраїв.

Популярні новини зараз

Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все

В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

У свою чергу фахівці в області медицини підкреслюють, що на даний момент жоден лікар у світі не робив трансплантацію головного мозку. Варто відзначити, що вся суть цієї операції полягає в перенесенні головного мозку в тіло іншої людини із збереженням особистості пацієнта.

У наш час сучасні вчені намагаються вирішити низку проблем, через які поки що ніхто не ризикує експериментувати з трансплантацією мозку.

Правда, восени минулого року італійський хірург Серджо Канаверо заявив, що здійснив трансплантацію людської голови, але доказів свого експерименту він поки не надав.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що такі операції як трансплантація шкіри особи залишаються проблемною областю медицини. За всю історію було скоєно не більше 40 подібних операцій та відсоток успішних серед них не так вже й високий.

Так, 40-річний пацієнт був введений в штучну кому, після того як його імунна система почала заперечувати перший трансплантат, пересаджений сім років тому. Після пересадили пацієнтові нові тканини обличчя. Операція тривала майже цілий день. Однак лише через кілька тижнів лікарі зможуть сказати наскільки успішно пройшла повторна трансплантація, чи прижилися нові тканини.