Буремний 2014 рік, запеклу і довготривалу боротьбу за Донецький аеропорт зараз згадують виключно, як прояв героїзму українських воїнів. Але мало хто знає, яким насправді було це протистояння довжиною у 240 днів.
Показати невідомі стороні того періоду, коли наші військові мужньо захищали один із найважливіших стратегічних об'єктів, вирішив відомий російський журналіст, письменник та фотограф Сергій Лойко. Саме він прославився надзвичайно промовистими роботами про "кіборгів" та їх подвиг біля ДАПу.
"Три роки тому я зняв багато кадрів в Аеропорту. Досі ніяк не розберу все", – зізнався він.
Відомо, що кілька років поспіль Лойко працював у газеті газети The Los Angeles Times, московському бюро, постійно знімав репортажі в районі військових конфліктів, найчастіше – на теренах колишнього СРСР.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Як тільки на Сході стало неспокійно, одразу відправився туди. А згодом все побачене вилилося в роман під назвою "Аеропорт" – починаючи від подій Євромайдану і до ескалації конфлікту на Донбасі.
Кіборги – дуже узагальнена назва, як переконався і сам автор, і більшість українських волонтерів, які допомагають нашим бійцям на передовій.
В різні періоди аеропорт захищали бійці 95-ї та 79-ї десантних бригад, 3-го кіровоградського полку спецпризначення та батальйону "Дніпро-1", артилеристи і танкісти 93-ї бригади, та ціла низка добровольців, яких навіть підрахувати зараз складно. Але свій негласний титул вони отримали не дарма, тому і почали цікавити режисерів та письменників, як яскравий приклад відданості своїй країні.
Дивіться: ДАП - Донецький аеропорт. Початок