Кожен день в Україні хтось розлучатися, тому питання аліментів актуальне абсолютно завжди. На жаль, частенько доводиться дізнаватися, що ж робити, якщо чоловік не сплачує аліменти, куди звертатися і чим це все може закінчитися. Ми вирішили розповісти вам трохи корисної інформації про те, як вибити аліменти, якщо вас і дитину вперто ігнорують.

Як вибити аліменти і куди для цього звертатися

В першу чергу неплатнику потрібно нагадати, що за невиплату аліментів може бути і кримінальна відповідальність. Це прописано в Ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні порушення (Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за насильство в сім'ї у вигляді громадських робіт або адміністративного арешту. А якщо ж ви хочете просто покарати порушника, то сміливо можете йти у відділення поліції і писати заяву. Злочином буде іменуватися невиплата аліментів, яка має злісний характер. Але при цьому, потрібно, щоб рішення про стягнення аліментів було прийнято судом. Інакше неплатник не буде притягнутий до кримінальної відповідальності.

Що робити, якщо після суду не виплачують аліменти

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Показати ще

В першу чергу варто звернутися в державну виконавчу службу. Якщо після рішення суду, аліменти вам так і не платять, то ви просто повинні написати там заяву. Після прийняття вашої заяви, державний виконавець зобов'язується провести розрахунок суми, тобто встановити, скільки саме грошей вам не виплатили. Згідно з частиною 1 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», якщо заборгованість буде становити більше трьох місяців, то стягнення аліментів може бути звернене на майно боржника.

Другим варіантом є повторне звернення до суду. Але в цей раз в заяві ви напишіите не тільки стягнення аліментів, але і пені. Вона нараховується наступним чином: 1% щодня. І якщо вашу заяву повторно дійде до суду, то вийти сухим із води у неплатника ніяк не вийде.

Дивіться: заборгованість по аліментах. кримінальна відповідальність за аліменти

Тепер ви знаєте, як вибити аліменти, якщо вам їх давно не платять.