В Україні через монетизацію субсидій планують ввести нову систему перевірок субсидіантів.

Відомо, що Мінфін пропонує ввести трьохетапний контроль – при оформленні субсидії, під час отримання допомоги і після того, як субсидію забрали. Знайшли порушення – використану знижку повертають до бюджету. Про це пишуть українські ЗМІ.

У Міністерстві соціальної політики пропонують, щоб додому до одержувачів субсидій приходили соціальні інспектори, які будуть оцінювати рівень матеріального добробуту субсидіантів.

На посилення перевірок субсидіантів наполягають міжнародні кредитори, так як Україна витрачає на субсидії рекордний у своїй історії суму – більше 70 млрд грн в рік.

Витрати на програму зростають щорічно та після майбутнього підвищення тарифів можуть збільшитися ще на 27 млрд грн (за умови підвищення тарифу на газ до рівня імпортного паритету, подорожчання гарячої води та опалення).

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

В Україні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг будуть отримувати тільки сумлінні платники спожитої послуги. Житлова субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризації або оскарження заборгованості в судовому порядку. При наявності заборгованості за спожиті послуги більше ніж за 2 місяці субсидія на електроенергію не буде нараховуватися.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що депутати Верховної Ради України відстрочили до 1 травня 2019 року терміни введення в дію закону україни "Про житлово-комунальні послуги". За прийняття по ньому законопроекту №8424 проголосувало 242 депутата. Наголошується, що для його затвердження було необхідно мінімум 226. За допомогою прийняття законопроекту буде продовжено перехідний період між прийняттям нового законодавства у житлово-комунальній сфері до його повного вступу в силу.

Як повідомляв портал "Знай.uа" з 10 червня набуває чинності нововведення в "Закон про житлово-комунальні послуги". У ньому передбачена абонплата за водопостачання та опалення. Вийде, що українці платитимуть за воду незалежно від того, користувалися нею чи ні. За опалення доведеться платити кожен місяць, а не лише в опалювальний сезон.