Згідно православним обрядам, для душі померлого граничними є три, дев'ять і сорок днів.
Протягом трьох днів прийнято вважати, що душа ще не повністю звільнилася. Вона володіє симпатіями, повнотою пам'яті, страхами, соромом, прагненням завершити якісь незакінчені справи і так далі, але і здатна перебувати де завгодно. Прийнято вважати, що в ці три дні душа або знаходиться поруч з тілом, або, якщо людина померла далеко від дому та сім'ї, поруч зі своїми близькими людьми, або в тих місцях, які з якихось причин були особливо дороги або примітні для даної людини.
На третій же дань душа втрачає повну свободу своєї поведінки і забирається ангелами на Небеса, щоб там поклонитися Господу. Саме тому на третій день, за традицією, потрібно провести панахиду і таким чином остаточно попрощатися з душею покійного.
Після їй показується Царство Небесне, вона отримує уявлення, що таке рай, бачить те єднання праведних душ з Господом, яке і є мета людського існування, зустрічається з душами святих. Ця подорож триває шість днів.
Сорок днів важливіші для родичів померлого. Саме сорок днів після смерті людини є для його рідних і друзів часом найбільшого зближення світу земного і Царства Небесного. Тому що якраз в цей період живі можуть і повинні докласти всіх зусиль для того, щоб сприяти кращій можливої долі душі померлого, тобто її порятунку.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Це важливо з точки зору визначення долі душі людини, тобто де вона чекатиме Страшного Суду, в раю або в пеклі. На Страшному Суді доля кожної душі буде вирішена остаточно, так що у тих з них, хто був поміщений в пекло, є надія на те, що молитви за неї будуть почуті, вона буде прощена.
Поминки на дев'ятий день, з точки зору традиції, повинні бути "непроханими" - тобто на них не потрібно нікого спеціально запрошувати. При цьому вони повинні бути тихими, а не закінчитися піснями в ресторані.
Ці дні також взяли на озброєння деякі окультні вчення. Дев'ятий день вони позначили тим, що в цей термін нібито розкладається тіло. Після цього померлий може з'явитися в якості приведення.
Поминки померлих
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що для багатьох не секрет, що населення України в останні роки активно скорочується - в середньому, на 200 тисяч осіб на рік. Уже сьогодні перед багатьма містами стоїть проблема - що робити з тілами померлих?