Щороку у сьому неділю після Великодня християни відзначають одне з головних свят - День Святої Трійці, або як її називають П'ятидесятницею.

Портал "Знай.ua" розповідає про традиції та повір'я у це велике свято.

На п'ятидесятий день після Воскресіння Христа у Сіонській світлиці в Єрусалимі зібрались апостоли, яким явився Святий дух. Після цього люди почали покланятися трьом іпостасям єдиного Бога: Отцю, Сину і Святому Духу.

Служіння

На Трійцю у православних храмах відбувається одна з найбільш урочистих служб. У суботу ввечері віряни проводять святкове всенічне бдіння. А на утрені служать поліелей і читають Євангеліє від Іоанна.

Популярні новини зараз

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Показати ще

Повір'я

У день перед Трійцею віряни роблять генеральне прибирання, а потім прикрашають оселю. У неділю зранку родини зазвичай йдуть до церкви. Головним елементом П'ятидесятниці є зелень, тому на урочисті служіння прийнято одягати зелений одяг.

Однією з традицій на Трійцю є ранкове ходіння по росі. Вважається, що волога на траві надає сил та сцілює.

Прикмети

На П'ятидесятницю в жодному разі не можна робити на землі: копати, саджати овочі, рвати траву. За повір'ями, природа у цей день має бути недоторканою.

Заборони стосуються й водойм, адже існує легенда, що на Трійцю у наш світ приходять русалки, які можуть затягти на дно. Тому, купатися у річках та озерах також не варто.

Вдома на 50-й день після Великодня також не можна займатися будь-якою роботою (таке правило існує й для решти християнських свят). Виключенням є приготування страв та годування домашніх тварин.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у "Парку Київська Русь", що під Києвом, 3-5 червня святкуватимуть Трійцю за древніми обрядами.