Курс долара в Україні не збирається падати, навпаки, за останню добу іноземна валюта по відношенню до гривні підскочила в ціні ще на 11 копійок та становить 27,45 грн/дол. Це вже не є подією для гучних обговорень серед бізнесменів. Як же працює у нинішніх умовах бізнес в Україні?

Як пише UBR, компанії працюють по накатаній схемі: експортери намагаються побільше притримати вільної частини виручки, щоб подорожче її продати, а імпортери гребуть долар по будь-якій ціні, створюючи стабільний попит. На піку валютного попиту міжбанківський курс, за словами директора департаменту казначейства Піреус Банку Ігоря Якобчука, досягав 27,51 грн/$. І саме на цій позначці НБУ вирішив рятувати гривню - заявив про плани продати на відкритому аукціоні до $100 млн.

"На валютному ринку зараз мало обговорюють новини про очікуваний транш МВФ. Учасників торгів цікавить головним чином поточна ситуація по попиту і пропозиції долара - це ключове. Воно і визначає спочатку настрій, а потім і робочий курсовий коридор", - говорить фінансист Юрій Гриненко.

Популярні новини зараз

Українцям платитимуть подвійні пенсії: чиї гаманці стануть удвічі товщі

Частину комунальників мобілізують: водоканали віддадуть своїх працівників на фронт

Заберуть житло, і речі зібрати не встигнете: через які борги українці ризикують опинитись на вулиці

Доплати за стаж у 2025 році: хто з пенсіонерів потрапив до "списків" на підвищення

Показати ще

Найближчим часом банкіри не обіцяють знижувати свої розцінки, оскільки не розраховують на відкат міжбанку.

"Швидше за все, завтра міжбанк буде стартувати широко 27,40-27,50 грн ./$, а далі все, як завжди, буде залежати від пропозиції і від дій Нацбанку. Думаю, ринок може бути схожим на сьогоднішній. Помітного збільшення валютних продажів під квартальні податки варто чекати лише 16-17 серпня, навряд чи 15-го", - вважає Гриненко.

За прогнозом інших фінансових аналітиків, є сподівання, що долар все ж не перевалить за позначку в 27.50 грн/дол. у найближчі дні, оскільки курсу стає все важче рости.

Дивіться: США посилили санкції проти Росії

Нагадаємо, російському рублю пророкують найграндіозніший обвал за всю історію, а все пов'язано з введенням чергових санкцій США проти Росії.

Як повідомляв Знай.ua, російський рубль ризикує перейти критичну межу і знизитися в ціні до історичного мінімуму і станеться це, за прогнозами аналітиків, вже до початку листопада 2018 року.

Також Знай.ua писав, що різке падіння російського рубля та турецької ліри може негативно позначитися і на стані української гривні, зокрема слід бути готовими до чергової девальвації.