Минуло більше трьох років після того, як Сакська авіаційна бригада Військово-морських сил України вийшла з Криму. Військова частина була єдиною, що не залишила окупантові на півострові жодної одиниці справної льотної техніки.

Нині кримські льотчики дислокуються в Миколаєві. Про рішучість, проявлену на практично захопленому «зеленими чоловічками» летовищі, згадує капітан 1-го рангу Олександр Андрух.

"Вони просто герої, хоча ніхто не розповідає і не показує їх. Спромоглися за півгодини перегнати всю справну авіаційну техніку, коли загарбник, окупант вже був на летовищі", – цитує слова капітана "Радіо Свобода".

Тоді Сакська авіабригада ВМС, яка зберегла вірність Україні, прибула у Миколаїв фактично на "голе місце". Тепер льотчики мають у своєму розпорядженні два військових містечка. Стоянку авіатехніки, штаб та інші інфраструктурні об’єкти збудували і облаштували власноруч, із допомогою волонтерів.

"Знаходять шефів, вкладають свої гроші. Відремонтували літаки, гелікоптери. Це бригада з високою боєготовністю", – розповідає Олександр Андрух.

Популярні новини зараз

Кіт випадково спалив будинок і його відправили працювати, щоб відшкодувати збитки

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Показати ще

Що стосується забезпечення житлом особового складу 10-ї бригади морської авіації, то поки що ніхто квартир не отримав.

Люди, які свідомо вибрали Україну, вимушені винаймати житло за гроші. Щоправда, частину витрат на оренду, згідно з наказом Міністерства оборони, держава компенсує.

2017 рік в Україні визначений роком Військово-морських сил. Від того, чи зможе Україна "втримати" флот і морську авіацію, залежить обороноздатність країни і її міжнародний статус морської держави.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповідав, як живуть кримські курсанти, які три роки тому на окупованому півострові заспівали Гімн України.